Wspieraj się i chroń przed kaszlem!

Wspomaganie procesów oddechowych nie zawsze się okazuje tak proste, jakbyśmy tego chcieli. Szczególnie problematyczny i dolegliwy dla nas wszystkich okazać się może uporczywy, suchy kaszel. Tego rodzaju kaszel wymagać może czasami zastosowania dedykowanych środków farmakologicznych – wśród nich znajduje się między innymi supremin, nowoczesny lek chętnie wybierany przez pacjentów na całym świecie.

Co zawiera i jak działa Supremin?

Supremin jest niczym innym, jak lekiem wykorzystywanym powszechnie w leczeniu różnego rodzaju kaszlu, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Bardzo często się zdarza, że kaszel stanowi bardzo ryzykowne zjawisko – zwłaszcza po niektórych operacjach, jak operacje kardiochirurgiczne lub okulistyczne. W tych konkretnych sytuacjach konieczne jest farmakologiczne hamowanie kaszlu, np. poprzez zastosowanie takich preparatów jak supremin. Obecny w tym preparacie butamirat wykazuje specyficzne działanie na odruch kaszlowy.

Zawarty w preparacie Supremin butamirat wykazuje działanie hamujące na poziomie rdzenia przedłużonego. W obrębie tej struktury anatomicznej znajdują się ośrodki oddechowe, a konkretniej ośrodki odpowiadające za generowanie stałego napędu oddechowego, którego impulsy wysyłane są m.in. do przepony oraz mięśni międzyżebrowych. Ten sam ośrodek w rdzeniu przedłużony związany jest również z nerwami IX i X, które odbierają drażniące impulsy z okolicy gardła, jamy ustnej, dróg oddechowych, które wyzwalają tym samym odruch kaszlowy. Supremin działa hamująco na ten odruch, nie zaburzając jednocześnie fizjologicznego napędu oddechowego i nie podnosząc ryzyka zaburzeń oddechowych, co jest realne przy innych preparatach – głównie tych opartych na opioidach.

Jak stosować preparat Supremin?

W przypadku tego preparatu, ważne jest dokładne zapoznanie się z ulotką producenta leku. Supremin oferowany jest pod postacią wygodnego w stosowaniu, smacznego syropu. Wchłania się dość szybko i daje naprawdę skuteczne efekty w krótkim czasie od zastosowania.

One thought on “Wspieraj się i chroń przed kaszlem!

  1. biedronka1

    4 czerwca, 2019 at 9:57am

    Przy kaszlu warto wspomagać się też naturalnymi metodami. Jednym z nich jest syrop z cebuli działa bakteriobójczo i oczyszcza drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.