Będziesz druhną? Olśnij wszystkich swoją kreacją!

Podczas uroczystości ślubnej najpiękniejszą kobietą zawsze musi być Panna Młoda – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. I chociaż suknia panny młodej gra tego dnia pierwsze skrzypce, to nie znaczy, że sukienka druhny jest nieważna. Wręcz przeciwnie – jest niezwykle istotna. Świadkowie i druhny pojawiają się wraz młodym małżeństwem na pamiątkowych zdjęciach oraz nagraniach i chociażby dlatego muszą być niezwykle szykowne, eleganckie i korespondujące ze podniosłą atmosferą uroczystości. Każda odpowiedzialna druhna wie, że najlepiej swoją kreacje skonsultować uprzednio z Panną Młodą i dogadać się co do szczegółów, tak aby nie dopuścić do żadnej gafy. Co jednak można zaproponować paniom przygotowującym się do roli pięknej i olśniewającej druhny?

Prosty gorset

Gorsetowa sukienka o prostym kroju to rozwiązanie eleganckie i subtelne. Elegancja bez zbędnego przepychu pozwoli jednocześnie zaprezentować się pięknie w czasie uroczystości, ale nie przyćmi sukni ślubnej Młodej Panny. Nie trzeba rezygnować z ozdób i marszczeń, byleby zachować umiar. Róża w talii pięknie podkreśli kobiece kształty i będzie doskonale nawiązywać do radosnego charakteru imprezy. Kolor wypada skonsultować przed ślubem, ale w prostym fasonie żywe kolory są bardzo wskazane – czerwień ładnie ożywi pamiątkowe zdjęcia i wyróżni osobę druhny na tle innych gości – w końcu jej zadanie jest wyjątkowe.

9n2eic

Stonowane srebro

Największy problem przy dobieraniu sukienki dla druhny jest kolor. Biel zarezerwowana jest dla Panny Młodej, czerń może okazać się nazbyt przygnębiająca, a wszelkie nowoczesne kolory i skomplikowane desenie niezbyt pasują do atmosfery uroczystości. Nie oznacza to jednak, że druhna skazana jest jedynie na bezpieczne pastele. Półmatowe srebro może okazać się najlepszym rozwiązaniem – jest to kolor stonowany i bardzo uniwersalny, a jednocześnie elegancki i wyszukany. Srebrna sukienka w wizytowym kroju ma także tą zaletę, że pasować będzie idealnie do wszelkich dodatków, wiązanek i akcentów. Identycznie jak w przypadku biżuterii jest to kolor, który po prostu doskonale sprawdza się w roli wszechstronnej oprawy.

srebrna-sukienka

Naturalne piękno

Zdarza się, że suknia Panny Młodej z zamysłem jest niezwykle prosta i delikatna. Coraz częściej panie rezygnują z niezwykle strojnych sukienek z wielometrowymi welonami i misternymi zdobieniami z tysięcy koronek i różyczek. To samo dotyczy zwykle uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. W takich sytuacjach sukienka druhny powinna również stać się skromna i mało przyciągająca wzrok. Oczywiście nie oznacza to, że piękne kreacje mają pozostać w szafie. Wystarczy prosty zabieg – naturalne, wręcz cieliste kolory. Szykowna sukienka w barwie beżu lub delikatnego, cielistego różu zachowa cały swój gustowny szyk, ale nie będzie przyćmiewać prostej sukni Panny Młodej. Nawet jeżeli sukienka druhny będzie posiadać marszczenia czy ozdoby to w naturalny sposób staną się one nieco mniej wyraźne i ładnie wkomponują się w skromny styl najważniejszej damy tego wieczoru. A wypada dodać, że kreacji druhny nie odbierze to w żaden sposób ani wyjątkowości ani seksapilu.

dm22cap

Autrem tekstu jest Anna, edytor/stylista Ellie.pl, sklepu, w którym modne Panie codziennie swoje wymarzone kreacje na bale i wesela.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.