Zadbaj o wyposażenie domowej apteczki

Planujesz wakacyjny wyjazd? Urlop zbliża się wielkimi krokami, ale jak zwykle brakuje Ci czas, żeby na spokojnie pomyśleć, co zabrać ze sobą? Nie zapomnij o wyposażeniu podróżnej apteczki, tak żeby nie martwić się na miejscu problemem z dostępnością danego leku.

Użądlenia, opuchlizna, pieczenie – kogo z nas to nie spotkało, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy jesteśmy bardziej narażenia na tego typu przypadłości. Z pozoru niewinne zaczerwienienie może się jednak okazać o wiele poważniejsze. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką lek, który przyniesie nam ulgę w takich momentach. Apis, abrotanum czy aflubin to leki homeopatyczne, a produktem wyjściowym do ich otrzymania jest jad pszczoły.

Kiedy stosować ten lek?

Przede wszystkim przydaje się w sytuacjach ukąszenia przez pszczoły. Nie tylko osoby, które są uczulone, są narażona na działania niepożądane. Przede wszystkim jednak składniki tego leku działają łagodząco na obrzęk, zmniejszają zaczerwienienie, uczucie pieczenia i sprawiają, że dolegliwości ustępują.

Nie tylko na użądlenia

Okres letni to nie tylko czas, kiedy jesteśmy narażeni na ukąszenia owadów, ale także urazy oraz liczne stany zapalne. Działanie leku idealnie łagodzi miejscowe opuchlizny oraz redukuje stany zapalne, zwłaszcza te naskórne. W okresie letnim częstą dolegliwością związaną choćby z pyleniem traw jest zapalenie spojówek. I tu warto zastosować ten preparat. Nie tylko łagodzi uciążliwe objawy, ale także przyczynia się do całkowitego ich wyleczenia.

Jak stosować?

Leki z tej grupy to tak zwane środki homeopatyczne. W przeciwieństwie do leków chemicznych działają bardzo szybko i przynoszą ukojenie w kilka chwil. Ich działanie polega na podaniu składników, które wywołują podobne objawy, jak te które chcemy wyeliminować. Organizm zaczyna się wtedy bronić i następuje szybka poprawa stanu zdrowia. Tego typu leki zawsze warto mieć pod rękę. Dostępne są zarówno w formie granulek pod język, jak i kropli. Szybkie ukojenie w momencie ukąszenia czy innych stanów zapalnych skóry z pewnością doceni każdy, kto zmagał się z takimi problemami. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania preparatów homeopatycznych i łączenia ich z innymi lekami.

Bez względu więc, czy planujemy urlop pod namiotem, czy spędzamy urlop w dużym mieście, warto wyposażyć się w tego typu leki. Nie tylko nie raz pomogą w awaryjnej sytuacji, ale szybko łagodząc ból, przyniosą ukojenie w podbramkowej sytuacji. A naturalne składniki, z pewnością będą lepsze niż leki chemiczne.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.