Planując zimowy wypoczynek z rodziną warto spojrzeć na ofertę Wysokich Tatr na Słowacji, tuż za polską granicą. Region ten nie tylko kusi warunkami narciarskimi, ale również innymi atrakcjami.
Rzeźby z lodu i tor saneczkowy
Na miłośników rzeźb z lodu i wrażliwych dusz czeka nie lada gratka na Smokowieckim Siodełku (Hrebienok), w Starym Smokowcu. Jest to Tatrzańska Katedra Lodowa, która powstała z 90 ton surowego lodu. Zimą, w każdą niedzielę w świątyni odbywają się występy muzyczne i koncerty. Ponadto w sąsiedztwie lodowej bazyliki co roku odbywają się Tatry Ice Master, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w rzeźbieniu w lodzie. W 2017 r., 13-15 stycznia, goście będą mogli podziwiać lodowe arcydzieła rzeźbiarzy z wielu zakątków świata, którzy staną w szranki aż w dziewięciu konkursach. Na Smokowieckie Siodełko dostaniemy się kolejką naziemną ze Starego Smokowca lub pieszo, szlakiem turystycznym. Natomiast wracając, możemy zjechać do Smokowca na sankach, po najdłuższej trasie saneczkowej na Słowacji liczącej 2,6 km.
Niezapomniane wrażenia dla narciarzy
Ośrodki narciarskie Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro oferują narciarzom doskonałe szusowanie po 24 km nartostrad o różnym stopniu trudności. Dużo zabawy znajdą tam zatem zarówno ci mniej zaawansowani technicznie, jak i naprawdę wymagający. Spośród tych tras 20 km jest wyposażonych w sztuczne naśnieżanie, dzięki czemu można tam szusować przez 5 miesięcy w roku. Nie zawiodą się także zwolennicy narciarstwa, ale tego biegowego. Do ich dyspozycji są 102 km tras biegowych.
Relaks w basenie
Region Wysokie Tatry to jednak nie tylko lodowe rzeźby, trasy narciarskie i niesamowite widoki na szczyty Tatr. Można się tam również udać z rodziną na chwile relaksu chociażby do AquaCity Poprad. Jest to całoroczny kompleks z wodami termalnymi oraz całym zapleczem wellness. Gorąca woda, pełna różnych minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, pochodzi z głębokości 1300 m.
Korzyści z TatryCard
Karta regionalna Tatry Card pozwala na kolekcjonowanie wrażeń z pobytu w Wysokich Tatrach, a jednocześnie pozwala na uzyskanie zniżek u partnerów tego rozwiązania. Można ją nabyć w miejscu zakwaterowania. Na terenie regionu Wysokie Tatry kosztuje ona 3 €. Potem wystarczy, że będziecie ją mieć przy sobie i możecie korzystać z rabatów w punktach oznaczonych stosowną informacją „Tu plati TATRY Card”. Ważne, żeby przed zakupem towaru lub usługi poinformować o jej posiadaniu personel partnera. Listę partnerów oraz więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.regiontatry.sk.
Fot. Marek Hajkovsky/TMR a.s.
GrzegorzK
24 stycznia, 2017 at 1:03pmSugeruję rozszerzenie artykułu o poradnik, jak najlepiej dojechać na Słowację z różnych regionów Polski.
ranerQ
24 stycznia, 2017 at 4:54pmOj tam Słowacja, na Kasprowym też można się nieźle bawić 😀 Jedynym minusem są koszty, bo za jeden dzień z jedzeniem zapłaciłem 700 zł.
Krzysiek
12 czerwca, 2017 at 10:03pmMoże i na Słowacji mają wyższe Tatry i może tam też jest pięknie. Ale nie ma jak to nasze własne Polskie góry 🙂