Odkop skarby Zakopanego, czyli 7 atrakcji innych niż Krupówki i Gubałówka

Zakopane – piękna stolica Tatr, uwielbiana przez turystów. Tego miasta chyba nie trzeba nikomu przedstawiać , ani tłumaczyć gdzie się znajduje. Dlaczego właściwie tak bardzo lubimy Zakopane i czemu to miasto zawdzięcza tak ogromną popularność? Jakie skarby skrywa w sobie to miejsce oprócz Krupówek i Gubałówki? Poniżej prezentujemy listę najciekawszych atrakcji przygotowaną przez portal Noclegowo.pl

1. Zostań artystą ceramicznym – zaprojektuj i własnoręcznie wykonaj kubek, talerz lub inne naczynie! Twoje rękodzieło zostanie wypalone w specjalnym piecu i będziesz mógł zabrać je ze sobą do domu jako pamiątkę!

Źródło: http://zakopanenaszczycie.pl/teczowa-skorupka-zakopane/

2. W Zakopanem jak w Londynie? W Woskowym Expo możesz podziwiać woskowe figury sławnych osób – zrobisz sobie zdjęcie z Adamem Małyszem, Albertem Einsteinem czy Papieżem Franciszkiem.

Źródło: Facebook, https://web.facebook.com/pg/FiguryWoskoweEXPOKrupowki

3. Kolebka zakopiańskiego stylu, czyli ulica Kościeliska. Znajdziesz tutaj domy oznaczone tablicami informującymi o nazwiskach pierwszych gospodarzy i roku budowy. Jeden z nich, można powiedzieć, że najbardziej wart uwagi to Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Poznasz tam historię charakterystycznego zakopiańskiego stylu, który urzeka wszystkich przyjezdnych i tworzy niesamowity klimat tego miejsca.

Źródło: http://muzeumtatrzanskie.pl/

4. Życie do góry nogami? Świat obrócony o 180 stopni? W Zakopanem to możliwe! Wystarczy odwiedzić Odwrócony Dom i Twój świat stanie na głowie. Wejdź i przekonaj się jak odnajdziesz się w takiej rzeczywistości.

Źródło: https://www.polskieszlaki.pl/dom-do-gory-nogami-w-zakopanem.htm

5. Chcesz spotkać niedźwiedzia i przyjrzeć mu się z bliska? Lepiej zrób to na wystawie wypchanych zwierząt. Odwiedzając Kasprowy Wierch wróć pieszo i odwiedź zespół dworsko-pałacowy w Kuźnicach – znajdziesz tam dwie wystawy: nie tylko wypchanych zwierząt, które spotkasz w górach, ale również piękną galerię zdjęć przedstawiającą Zakopane w dawnych czasach.

Źródło: http://i-tatry.pl/kuznice/

6. Poczuj się jak Adam Małysz! Wielka Krokiew to punkt obowiązkowy na liście rzeczy do zwiedzenia (jeśli nie ma aktualnie żadnych mistrzostw). Z pozoru atrakcja może wydawać się nudna, ale jak dotrzesz na platformę widokową i poczujesz emocje towarzyszące skoczkom narciarskim szybko zmienisz zdanie!

Źródło: http://zakopaneatrakcje.info

7. Kąpiel z widokiem na Tatry? Aquapark w Zakopanem robi prawdziwą furorę, musisz się tam udać! Znajdziesz tutaj baseny, sauny, lodowatą grotę, jacuzzi, hydromasaże, zjeżdżalnie, taras z widokiem na Tatry i kręgielnię. To jedyny tego typu obiekt w okolicy łączący profil sportowy, rekreacyjno-leczniczy i rozrywkowy!

Źródło: http://www.aquapark.zakopane.pl/pl/

Poznałeś już nietuzinkowe atrakcje, które sprawią, że Twój pobyt w Zakopanem będzie niezapomniany. Najwyższa pora zaplanować wyjazd – zarezerwuj nocleg i poczuj zakopiański klimat!  Sprawdź góralskie propozycje na www.noclegowo.pl/noclegi/zakopane/

4 thoughts on “Odkop skarby Zakopanego, czyli 7 atrakcji innych niż Krupówki i Gubałówka

 1. Hawaiian

  29 czerwca, 2018 at 9:20pm

  Świetny artykuł. Dzięki temu artykułowi zamierzam wybrać się na wakacje w Polskie góry.

 2. Krzysiuu11

  30 lipca, 2018 at 10:58am

  Dobra miejsca zostały wybrane! Woskowe Expo jest cudowne, sam byłem i widziałem – wyglądają jak prawdziwi! W Aquaparku także byłem – świetne miejsce do schłodzenia ciała w te cieplejsze dni, ale także w te chłodniejsze. Do reszty miejsc zamierzam się wybrać wkrótce.

 3. Grzegorz

  9 sierpnia, 2020 at 1:23am

  Z Przyjemnością trafiłam na tego bloga z wiadomościami mało znanymi. Chciałam napisać o Domu św. Stanisława Jaszczurówka 6. Dom ten to najstarszy obiekt wybudowany blisko 120 lat temu do celów letniskowych. Losy Domu opisane w książce a teraz już wkrótce zostanie wydana nowa na 120 rocznicę w przyszłym roku.
  Dom ten znalazł się w rękach Grzegorza Buczkowskiego który pieczołowicie dba o jego utrzymanie. Mieliśmy nadzieję na remont Domu ale po ponad 5 letnich staraniach w Urzędzie Miejskim, Wojewódzkim i Sądzie Dom stoi jak stał łatany gdzie można.
  Myslę że poświeci Pan trochę czasu na reklame tego staruszka

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.