Wakacje w górach – zarezerwuj apartament w Istebnej

Malownicze krajobrazy, orzeźwiające, górskie powietrze i melodyjny śpiew ptaków – czego trzeba więcej, by zaznać odprężenia w czasie wakacyjnego urlopu? Góry czarują odmienną stylistyką o każdej porze roku, jednak najchętniej odwiedzane są latem, zachęcając do wakacyjnego odpoczynku. Planujesz urlop w jednej z górskich miejscowości? Już dziś zarezerwuj odpowiedni apartament, który pozwoli Ci na komfortowe spędzenie wakacji.

Istebna jest niewielką, acz malowniczą wsią w Beskidzie Śląskim, która wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzą Beskidzką Trójwieś. Miejscowość graniczy ze Słowacją i Czechami, dlatego wybierając się na wakacje do Istebnej możemy łatwo skorzystać także z uroków zagranicznych gór. Miasteczko to słynie głównie z urokliwych krajobrazów i bujnej przyrody, jednak oferuje zwiedzającym znacznie więcej atrakcji zarówno latem, jak i zimą. Przepiękne, górskie pejzaże Istebnej uzupełnia góralska architektura i elementy regionalnego folkloru. Pobyt w górskiej miejscowości to także możliwość skosztowania regionalnych przysmaków. Uroki Istebnej powodują, że latem przybywa do miej wielu turystów, dlatego warto już wcześniej zatroszczyć się o wygodny apartament w Istebnej. Dzięki Sun&Snow znajdziesz wymarzony nocleg w Istebnej, który pozwoli Ci na pełny wypoczynek w otoczeniu górskiego krajobrazu.

Zobacz inne apartamenty w górach Sun&Snow >>

Niezapomniane górskie widoki

Istebna obfituje w różnego rodzaju szlaki i ścieżki, które wiodą przez górskie tereny i pozwalają nacieszyć się pięknym i niezapomnianym widokiem krajobrazu. Tereny wycieczkowe pozwalają dotrzeć na wysokie góry lub niewielkie wzniesienia, dlatego ścieżkami mogą się przechadzać zarówno wytrawni alpiniści, jak i rodziny z dziećmi. Spacerując górskimi szlakami, warto wybrać się do regionu turystycznego Trójstyk. W miejscu tym stykają się ze sobą trzy państwa – polska Istebna, czeska Hrcava i słowacka Cierne. Trójstyk położony jest w wąwozie o głębokości 8 i szerokości 34 metrów. Słowacki i polski brzeg połączony został 18 metrowym mostem, a czesko-polskie zagłębienie łączy mniejszy, 8 metrowy most. Trójstyk to niezwykłe miejsce, w którym można poczuć indywidualny klimat trzech bliskich sobie kultur.

Droga Różańcowa jest niezwykłą trasą, która prowadzi od Kapliczki Matki Boskiej Częstochowskiej do kaplicy na Przysłopiu, w której znajduje się historyczny, okazały krucyfiks z 1864 roku. Idąc szlakiem możemy napawać się nie tylko cudownymi widokami, ale mamy też sposobność podziwiać dwadzieścia drewnianych kapliczek nadrzewnych, które towarzyszą nam podczas spaceru. Kapliczki te ozdobione są płaskorzeźbami dłuta Grzegorza Kuśnierza i przedstawiają kolejne sceny tajemnic różańcowych – radosne, światła, bolesne i chwalebne. Cały szlak jest bardzo łagodny, dlatego jego przejście nie sprawia problemu nawet niedoświadczonym turystom.

Interesujące miejsca w Istebnej

Poza pieszymi wędrówkami po górskich zboczach, w Istebnej znajduje się wiele innych obiektów, które warte są obwiedzenia. Jednym z nich jest Izba Pamięci Jerzego Kukuczki. Chata z pozoru nie wyróżnia się niczym na tle góralskiej architektury, jednak jej wnętrze skrywa wiele pamiątek, poświęconych wybitnemu, polskiemu himalaiście. Jerzy Kukuczka był polskim taternikiem, który jako pierwszy w Polsce, a drugi na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Izba Pamięci powstała dzięki jego żonie, która chciała zachować pamięć po swym mężu. Izba Pamięci mieści się w dawnym domu himalaisty i można w niej podziwiać liczne pamiątki i zdjęcia z górskich wypraw Jerzego Kukuczki.

Wartym odwiedzenia miejscem, przepełnionym regionalnym folklorem, jest Muzeum Kurna Chata Kawuloka. Obiekt ten został wpisany na listę najważniejszych elementów Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. Zwiedzając muzeum można dowiedzieć się, jak wyglądało pełne wyposażenie dawnej góralskiej chaty, ponieważ ta idealnie ją odzwierciedla. We wnętrzu izby znajdują się starodawne akcesoria i sprzęty, takie jak meble, narzędzia rolnicze, a nawet instrumenty muzyczne. W muzeum znajduje się też kurny piec, czyli taki, który nie posiada komina. W obiekcie organizowane są też różnego rodzaju warsztaty i pokazy, do jakich zaliczyć można pokazy rzemiosła ludowego lub lekcje umuzykalniające.

Istebna jest interesującą miejscowością, w której można doskonale odpocząć i przyjemnie spędzić czas. Jeżeli nie zaplanowałeś jeszcze wakacji, już dziś zarezerwuj tani apartament w Istebnej, który znajdziesz na Sun&Snow.

One thought on “Wakacje w górach – zarezerwuj apartament w Istebnej

  1. Krzysiuu11

    30 lipca, 2018 at 10:56am

    Tak się składa, że nie dawno byłem w Istebnej! Świetna miejscowość! Wiele pięknych widoków, interesujące miejsca – no po prostu trzeba zobaczyć to! Dodatkowo byłem jeszcze drugi raz, ale zimą na nartach! W Istebnej jest świetnie! Wjazd na górę trwa krótko, a zjazd – jeszcze lepszy! Dobra zabawa – dobra miejscowość! Wrócę tam kiedyś ponownie!

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.