Implanty zębowe – inwestycja, która się opłaca

[REKLAMA]

Implanty, czyli zaawansowane technologicznie sztuczne korzenie zębów, gwarantują stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, protez oraz większości mostów. Dzięki nim możemy zapomnieć, że straciliśmy zęby i znacznie polepszyć komfort życia.

Implant, czyli sztuczny korzeń wykonany z tytanu i wykazujący wysoką wytrzymałość mechaniczną, jako jedyne rozwiązanie stomatologiczne nie maskuje ubytku zębowego, ale prowadzi do rekonstrukcji prawidłowo funkcjonującego zęba. Na skutek zrośnięcia się z kością (osteointegracji) zastępuje utracony korzeń, stanowiąc podporę dla przyszłej odbudowy protetycznej. Dzięki wszczepom pacjenci mogą cieszyć się pięknym i – co najważniejsze – naturalnym uśmiechem. Mimo że cena zabiegu jest stosunkowo wysoka, niesie on niepomierne korzyści dla zdrowia i, w przeciwieństwie do tradycyjnego mostu protetycznego, nie determinuje konieczności szlifowania zdrowych zębów. To inwestycja, która naprawdę się opłaca! Ceny implantów zaczynają się od 1400 zł – zobacz tutaj: www.tourmedica.pl/kliniki/implanty-zebowe/

Leczenie implantologiczne a utrzymanie młodego wyglądu twarzy

Implanty stomatologiczne nie tylko wyglądają, ale i zachowują się jak naturalne zęby. Wszczepione w miejscu ubytku stymulują rozwój i wzrost kości oraz zapobiegają zanikowi struktury wyrostka zębodołowego. Pacjenci decydujący się na wstawienie protezy nie mają tego komfortu, gdyż na skutek zaniku kości musi być ona okresowo korygowana lub wykonywana od nowa, aby dopasować się do kształtu wyrostka. Co więcej, użytkownicy ruchomych protez nie mogą całkowicie zapomnieć o tym, że mają sztuczne zęby. Niekiedy nawet ugryzienie jabłka powoduje obluźnienie protezy lub ból i podrażnienia dziąseł. Oprócz trudności natury praktycznej pojawiają się także problemy estetyczne – atrofia przyczynia się bowiem do „zapadania” twarzy i nabierania przezeń cech starczego wyglądu.

Niewątpliwą zaletą współczesnej implantologii jest niewielka inwazyjność zabiegów. Uzupełnienie ubytków mostami wymaga oszlifowania przylegających zębów – nawet jeżeli mają zdrową strukturę. To ryzykowne i może osłabić całą konstrukcję w przypadku uszkodzenia jednego ze wspierających zębów. Wszczepy nie wymagają natomiast wsparcia, co jest zdecydowanie bezpieczniejsze i nie osłabia naturalnego uzębienia. Dobrze wykonany implant nie jest zamiennikiem zęba, ale „drugim” zębem. Kolejnym argumentem przemawiającym za wstawieniem implantów jest deformacja zgryzu. W przypadku utraty choćby jednego zęba pozostałe tracą wsparcie i przesuwają się na miejsce ubytków. W rezultacie tracimy kolejne zęby i koło się zamyka. Uzupełniając braki przy pomocy implantów, uchronimy się przed przykrym rozwojem sytuacji.

Jak wygląda kwestia dbania o higienę implantów? W wywiadzie dla portalu urodaizdrowie.pl dr Beata Śmielak, specjalistka gabinetu protetycznego w Łodzi, twierdzi: „W porównaniu z naturalnymi zębami średnica implantu jest mniejsza, co utrudnia efektywną kontrolę płytki nazębnej przy pomocy zwykłej szczoteczki. Czasami potrzebne są dodatkowe środki czystości, jak na przykład szczoteczki międzyzębowe, których wymiary powinny być dostosowane do wielkości przestrzeni międzyzębowych, nici dentystyczne, elektryczne szczoteczki czy irygatory”. Akcesoria dobierane są jednak w trybie indywidualnym po uprzedniej konsultacji z implantologiem.

Prawidłowo wykonane wszczepy są niezniszczalne i wystarczą na całe życie. Korona charakteryzuje się natomiast większą trwałością niż naturalne zęby, dlatego przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i okresowych wizytach u stomatologa możemy być pewni, że implant posłuży nam przez długie lata. Żadne inne rozwiązanie nie gwarantuje tak wysokiego komfortu użytkowania i estetyki wykończenia.

3 thoughts on “Implanty zębowe – inwestycja, która się opłaca

  1. Anulka

    19 marca, 2018 at 11:53am

    Zdania na temat implantów są podzielone. Z jednej strony to estetyczna metoda na poprawę naszego uśmiechu. Z drugiej strony jest to metoda dość droga a bardzo niewiele mówi się o powikłaniach i możliwości odrzucenia implantu przez organizm oraz problemach z dziąsłami.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.