Jak podróżować tanio?

Jeżeli marzy się o podróżach, często marzenia te pozostają niezrealizowane. Powodem jest najczęściej brak odpowiednich środków na wyprawy. Wielu ludzi ma błędne wyobrażenie na ten temat i myśli, że kosztują one majątek. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Dzięki tanim liniom lotniczym pokonywanie olbrzymich przestrzeni Europy jest w zasięgu każdego człowieka.

Tanie podróże dla każdego

Wspomniane linie lotnicze umożliwiają skorzystanie w dowolnej chwili z rejsu, który może zabrać podróżnika w dowolny rejon Europy. Startują one ze wszystkich polskich lotnisk, a ich cele to miasta w Europie zachodniej, południowej i północnej. Jednym z przewoźników oferujących tanie loty jest Easy Jet. Przykłady jego ofert to na przykład lot tam i z powrotem z Krakowa do Mediolanu za 187 złotych. Jest to lot bezpośredni, którego czas to równe dwie godziny. Te brytyjskie linie lotnicze są drugim z największych europejskich tanich przewoźników, a swoją popularność zawdzięczają między innymi wielu trasom, po których latają ich maszyny. Właśnie dlatego tanie loty Easy Jet to szansa na dotarcie do dowolnego zakątka Europy za niewielkie pieniądze.

A dlaczego tak tanio?

Pasażerowi, którzy decydują się na tanie loty, muszą wiedzieć o kilku rzeczach. Bilet nie kosztuje dużo, ponieważ przewoźnicy tego typu korzystają z mniejszych lotnisk w danym mieście, nierzadko oddalonych nawet kilkanaście kilometrów od centrów. Dlatego też należy liczyć się z koniecznością dojazdu do śródmieścia. Na szczęście nie ma z tym problemu – komunikacja miejska, taksówki czy nawet wynajem samochodów to rozwiązania, dzięki którym każdy podróżnik trafi wygodnie na miejsce. Ponadto Easy Jet, jak i inni tanie przewoźnicy, nie ma podziału na klasy, a więc wszyscy pasażerowie podróżują na jednym pokładzie. Brak również wydzielonych miejsc, każdy po prostu siada tam, gdzie jest wolne. Ponadto obowiązują pewne limity bagażu. Jak duże – to określa osobno każda z linii lotniczych. Najczęściej jest to do dwudziestu pięciu kilogramów w bagażu przewożonym w luku bagażowym oraz do pięciu kilogramów bagażu podręcznego. Za dodatkowe kilogramy należy dopłacić.

Gdzie można kupić bilety?

Bilety tanich linii lotniczych dostępne są oczywiście na oficjalnych stronach przewoźników, a ponadto w licznych serwisach zajmujących się podróżami. Warto zwrócić uwagę na Fru.pl – tutaj można kupić nie tylko same bilety, ale również i bilety w połączeniu z noclegiem w hotelu na miejscu. Oczywiście wychodzi to znacznie taniej niż zakup biletów i noclegu osobno, dlatego też warto skorzystać z tego typu rozwiązania.  Na stronie wspomnianego serwisu znajdują się oferty nie tylko wspomnianego przewoźnika, ale również i wielu innych  – w tym także kursujących poza Europę.

One thought on “Jak podróżować tanio?

  1. Lollfa

    30 kwietnia, 2016 at 2:35am

    Jestem studentką i nie zawsze stać mnie na ekskluzywne wycieczki. Nauczyłam się więc korzystać z dóbr takich jak autostop, blablacar czy popularna ostatnio noclegownia couchsurfing . Polecam wszystkim chcącym oszczędzić na podróży i noclegu

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.