Dla mężczyzn określenie „impotent” to jedna z największych, możliwych obelg. Żaden z Panów nie chciałby usłyszeć tego z ust swojej partnerki. Wszakże, sprawność seksualna to swojego rodzaju miara męskości.
Zaburzenia sprawności seksualnej dotykają niemalże połowy męskiego społeczeństwa po 50. roku życia. Zwykle uwarunkowane jest to przez andropauzę, czyli zjawisko wynikające z wchodzenia w okres starości. Andropauza to odpowiednik kobiecej menopauzy. Co prawda, zmiany hormonalne mają łagodniejszy przebieg, ale objawy mogą być równie kłopotliwe.
Zaburzenia sprawności seksualnej u mężczyzn
Do najbardziej charakterystycznych zmian zachodzących w organizmie mężczyzny po pięćdziesiątym roku życia zaliczamy:
- Problemy z libido (brak ochoty na seks, nieodczuwanie pożądania)
- Problemy z erekcją (problemy z osiągnięciem wzwodu)
- Zaburzenia gruczołu krokowego (przerost prostaty)
- Przedwczesny wytrysk (zaburzenia ejakulacji)
To wszystko nierzadko jest powodem kompleksów. Panowie potrafią wręcz wpadać w depresję. Dodatkowy stres potęguje problemy, co doprowadza do tzw. błędnego koła.
Leczenie zaburzeń sprawności seksualnej – co zrobić, by pozbyć się problemów?
Impotencja to problem, który wymaga natychmiastowego leczenia. I nie mamy tutaj na myśli zastosowania środków działających objawowo, takich jak popularne ostatnimi czasy: braveran, stymen czy maxigra go.
Więcej na temat tego typu preparatów znajdziesz na stronie: http://braveranpotencja.pl.
Zdecydowanie, efektywniejsze jest leczenie farmakologiczne (silne leki na potencję) docierające do źródła problemów. W zaawansowanych przypadkach lekarze podejmują nawet leczenie hormonalne. Zastosowanie znajduje również psychoterapia. Wszakże, zaburzenia sprawności nierzadko są efektem defektów psychicznych, tudzież: lęku przed niepodołaniem i niezaspokojeniem partnerki.
Co więcej, niezwykle ważnym procesem dla sprawności seksualnej jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Oznacza to mniej więcej tyle, że dana jednostka najzwyczajniej w świecie musi żyć zdrowo, by przywrócić naturalną sprawność seksualną. W praktyce oznacza to:
- zmianę nawyków żywieniowych
- wzmożenie aktywności fizycznej
- rezygnację z używek wszelkiego typu
- dodatkową suplementację wspomagającą
- relaks (eliminacja czynników stresogennych)
Oczywiście, zdrowy tryb życia może być traktowany zarówno jako terapia profilaktyczna, jak i lecznicza. Stosowana jest również jako forma leczenia pomocniczego (dla farmakoterapii i psychoterapii).
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia zaburzeń potencji, odwiedź stronę producenta tabletek na potencję – eronplus.pl!
Bartek
30 września, 2017 at 9:04pmFakt to jest duży problem niestety