Sposoby na wspomaganie wątroby

Problemy z wątrobą dotyczą w różnej postaci prawie połowy naszego społeczeństwa i niestety bardzo trudno je zauważyć, bo wątroba po prostu nie boli. Ale nawet jeśli bólu nie ma, warto działać prewencyjnie i dbać o naszą wątrobę, bo stanowi ona niezwykle ważny element codziennego zdrowia.

Jakich osób dotyczą problemy z wątrobą?

Poza schorzeniami wątroby, które wymagają leczenia nie tylko farmakologicznego, ale nawet szpitalnego wiele z nas może się zmagać z okresowymi problemami z wątrobą np. na skutek fatalnej diety, nadużywania alkoholu, długotrwałej terapii farmakologicznej. Problemy z wątrobą mogą pojawić się także o podłożu genetycznym, chociaż to dość rzadko spotykana opcja.

Czy można zapobiec problemom z wątrobą?

Poza właściwym odżywianiem, nie narażaniem się na niepewne zachowania seksualne i ogólnej higienie, możemy o wątrobę dbać stosując suplementy diet jak Essentiale Max. Wskazania do jego stosowania to ogólnie pojęte choroby wątroby. Zaś pożądanym działaniem zauważalnym już na początku stosowania Essentiale Max będzie m.in. zmniejszenie subiektywnych dolegliwości pacjenta takich jak: brak apetytu, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby czy wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety.

Skład jednej tabletki Essentiale Max to

  • fosfatydylocholinę z nasion sojowych zawierające: cholinę 600mg;
  • substancje pomocnicze: tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony, alfa-tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), rtanol 96%, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon.

Zmniejszenie dolegliwości wątrobowych jest możliwe jednak wyłącznie przy prawidłowym dawkowaniu. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat stosuje się jedną kapsułkę trzy razy na dobę. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków.

One thought on “Sposoby na wspomaganie wątroby

  1. biedronka1

    4 czerwca, 2019 at 9:47am

    Negatywnie na wątrobę wpływa jedzenie dużej ilości tłustych pokarmów, przetworzonej żywności i picie alkoholu.Można sięgnąć tez po verdin complexx który likwiduje uczucie dyskomfortu w okolicach watroby.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.