Brunello Cucinelli – kwintesencja włoskiego stylu

Włochy cały czas przyciągają do siebie południowym słońcem, radosnymi ludźmi i pięknymi krajobrazami. Ale moda włoska to dopiero coś niesamowitego!

Wyjątkowy włoski styl łączy klasykę i elegancję. Ubrania są wykonywane z najwyższej jakości materiałów. Włosi uważają, że dobry materiał nie powinien być twardy, chropowaty czy nieprzyjemny w dotyku. Dlatego często wykorzystują bawełnę, len, wełnę oraz zamsz do produkcji ubrań. Jednak tym, co możemy nazwać kwintesencją włoskiego stylu, jest kaszmirowa filozofia Brunella Cucinelli.

Filozof odziany w garnitur

Brunello Cucinelli należy do czołowych włoskich projektantów. On i jego marka są znani na całym świecie. Jaka była jego droga do osiągnięcia sukcesu? Cucinelli na to pytanie zawsze odpowiada, że już jako młody chłopiec postanowił, że jeśli cokolwiek kiedyś osiągnie, to zrobi to dzięki poszanowaniu drugiego człowieka. Mogłoby się wydawać, że to jedne z tych górnolotnych słów ludzi sukcesu, które nie zawsze mają coś wspólnego z prawdą. Zdaje się jednak, że Brunello Cucinelli jest wyjątkiem. Ten włoski przedsiębiorca nie tylko interesuje się filozofią, ale także wprowadza ją w życie. W jaki sposób?

Humanistyczny kapitalizm

Cucinelli nie rzucił słów na wiatr. Swoim pracownikom stworzył jak najlepsze warunki, gdyż, jak sam uważa, tylko w takich warunkach człowiek może być twórczy, genialny i odpowiedzialny. Dlatego pracownicy mogą być w pracy tylko do godz. 17.30. Pozostawanie w firmie po 18.00 jest zabronione. Pracownicy nie mogą wysyłać e-maili po pracy, po to by nie tracić świeżości myślenia. A dodatkowa 1,5 godzinna sjesta na zjedzenie obiadu – to strzał w dziesiątkę!

Wyjątkowy materiał – kaszmir

Wykorzystanie drogiego materiału przez Cucinelliego – kaszmiru – tylko potwierdza fakt, że Włosi cenią sobie tkaniny o wysokiej jakości. Cena kaszmiru jest podyktowana przede wszystkim wysiłkiem, jaki trzeba włożyć w to, by go zdobyć. Jednak jego właściwości należą do wyjątkowych. Ubrania z kaszmiru są delikatne, miękkie i jednocześnie wytrzymałe. W dodatku latem nie musimy obawiać się przegrzania, a zimą wychłodzenia.

Włoskie tkaniny

Jakość i elegancja są tym, na co warto zwrócić uwagę w modzie włoskiej. Inwestycja w wysokogatunkowy materiał, jest znacznie lepszym rozwiązaniem od kupna kilku masowych tkanin, które o wiele szybciej ulegną zużyciu. Obecnie można znaleźć np. sklepy z tkaninami online. Odonati jest jednym z nich, gdzie można zakupić tkaniny tylko z renomowanych fabryk we Włoszech.  Moda włoska jest idealnym potwierdzeniem tego, że droższe jest lepsze.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.