Kapsułki, kawa… czego jeszcze potrzebujesz, aby zmienić dom w prywatną kawiarnię?

Kto z wielbicieli kawy nie marzył choć raz o własnej, pełnej wyjątkowego aromatu kawiarni, gdzie ulubioną kawę otrzymujemy do rąk w zaledwie kilka chwil? Aby z przymrużeniem oka spełnić to marzenie, nie potrzeba wiele – wystarczy ekspres na kapsułki i odpowiednio dobrana kawa!

Marzenia kawą pachnące

Popularny w latach 90. serial „Przyjaciele” rozpropagował kulturę picia kawy w kawiarni na całym świecie. Niekiedy bywa przecież tak, że zamiast kawy na wynos w papierowym kubku, chcemy zasiąść na wygodnych kanapach i miękkich fotelach i wraz z przyjaciółmi pośmiać się ze wspólnych żartów. Nikomu nie śpieszy się do pracy, nikt nie musi odebrać dzieci z przedszkola. Kawa robi się sama, a my spędzamy miło czas.

O ile Rachel, Monika, Phoebe, Chandler, Ross i Joey nauczyli nas, jak pić kawę spokojnie, nie bacząc na obowiązki, o tyle nie oszukujmy się, że otwarcie własnej kawiarni to nie lada wyzwanie. Ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby podejść do sprawy z przymrużeniem oka i choć na chwilę zmienić swoją przytulną kuchnię w klimatyczną kawiarnię.  Jak to zrobić?

Ekspres na kapsułki jako domowy barista

Czego potrzebujemy, aby ziścić marzenie o własnej kawiarni w domowych warunkach? Oczywiście najlepszego urządzenia do parzenia kawy. Sprawdzi się tu jak nic innego ekspres na kapsułki. W zależności od posiadanych funkcji to urządzenie w szybki i cichy sposób przyrządzi idealne espresso, lungo lub cappuccino, a także inne rodzaje kawy. Jeśli wybierzemy kapsułki, kawa przygotowana zostanie z wykorzystaniem odpowiedniego ciśnienia. Wciskamy jeden guzik i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach delektujemy się pysznym napojem, a w mieszkaniu rozchodzi się niepowtarzalny aromat.

Kapsułki, kawa i czego chcieć więcej?

Bogactwo możliwości nie kończy się jednak na tym, jakie wybierzemy kapsułki. Kawa przygotowana z ich pomocą może zostać dodatkowo udekorowana. Sięgnijmy po cukrowe posypki, wiórki kokosowe, liście mięty lub żelki. Na spodku niech pojawi się małe ciasteczko lub słodka kremowa rurka. Pamiętajmy, jeśli chcemy zabawić się w domową kawiarnię, to liczy się także sposób podania…

Możesz więc zaskoczyć przyjaciół oryginalną trzywarstwową latte udekorowaną serduszkiem lub posypką z groszków. Wystarczy wlać poszczególne warstwy napoju w odpowiedni sposób. Najpierw wlewamy do wysokiej szklanki gorące mleko z mleczną pianką. Następnie, bardzo powoli przez piankę przelewamy espresso. Tworzą się trzy warstwy napoju. Nam pozostaje już tylko wziąć do ręki wykałaczkę, zamoczyć ją w espresso i namalować na piance serduszko lub dowolny wzór. Lepiej zacząć od łatwych kształtów i stopniowo doskonalić swoje umiejętności domowego baristy. Odrobina cierpliwości w połączeniu z kreatywnością mogą zagwarantować nam naprawdę zjawiskowe efekty! Wówczas pozostaje już tylko zaprosić przyjaciół na kawę i zamienić swoją kuchnię w przytulną kawiarnię rodem z kultowego serialu „Przyjaciele”.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.