Jak dobrać damskie perfumy do pH i typu skóry?

To, jakimi perfumami się skrapiamy, zazwyczaj uzależniamy od indywidualnych preferencji zapachowych. Zapach jest najważniejszym elementem wyboru perfum. Jednak nie powinien być jedynym. Niewiele osób wie, że perfumy damskie i męskie powinny być również dopasowane do pH skóry oraz jej typu. Jak to zrobić?

Rodzaje skóry a perfumy

Zasadniczo istnieją trzy typy skóry: tłusta, sucha i normalna. Aby prawidłowo określić, jaką skórę się posiada, trzeba znać cechy charakterystyczne każdego typu. Osoby mające problem z samodzielną diagnozą o pomoc mogą poprosić kosmetologów lub dermatologów. Rodzaj skóry podpowie, jakich kosmetyków należy używać, a także jaką pielęgnację najlepiej zapewnić ciału. Co ciekawe będzie też wskazówką, po jakie perfumy warto sięgać. Dopasowanie zapachu do rodzaju skóry wpływa bowiem m.in. na trwałość perfum. Oprócz tego pozwala minimalizować ryzyko pojawiania się podrażnień.

Perfumy dla skóry normalnej

Najprostsze zadanie mają kobiety ze skórą normalną. W przypadku tego typu cery dobrym wyborem będą wszystkie damskie perfumy, które oferuje https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-damskie. Wynika to z tego, że skóra normalna nie jest nadwrażliwa na niewielkie ilości alkoholu, który znajduje się w wielu pachnidłach. Trzeba jednak pamiętać, aby ostrożnie podchodzić do perfum, które wzbogacone są o większe ilości alkoholu. Nie należy ich stosować przede wszystkim podczas kąpieli słonecznych, ponieważ mogą wywołać podrażnienia skórne.

Perfumy do skóry suchej

Skóra sucha wymaga szczególnej pielęgnacji, która wynika z jej dużej wrażliwości i delikatności. Pielęgnacja ta powinna przejawiać się także w doborze perfum. Te nie mogą zawierać alkoholu lub jego stężenie powinno być jak najniższe. Damskie perfumy rekomendowane skórze suchej to przede wszystkim lekkie wody toaletowe.

Powinno się też pamiętać, że zapach na skórze suchej utrzymuje się znacznie słabiej niż na normalnej. Warto więc pomyśleć o jego wzmocnieniu, poprzez stosowanie innych kosmetyków do ciała o tej samej nucie zapachowej co pachnidło. Perfumy damskie często sprzedawane są w zestawach z żelami pod prysznic, mleczkami i balsamami do ciała, dezodorantami. Takie komplety to idealny wybór dla posiadaczek skóry suchej.

Perfumy do skóry tłustej

Skóra sucha powiązana jest z niskim pH. Oznacza to, że dobrze radzi sobie z perfumami o dużej zawartości alkoholu w składzie, ale jednocześnie mocno przyjmuje ich zapach. Skraplając skórę tłustą perfumami, należy liczyć się z tym, że zapach będzie intensywny i bardziej wyczuwalny niż w przypadku innych rodzajów skóry. Należy więc pamiętać, aby na ciało nie aplikować zbyt dużej ilości pachnideł – może to przytłaczać i być źle postrzegane przez społeczeństwo.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.