Tania mikrofalówka dla studenta – jak wybrać najlepszy model?

Z nią błyskawicznie podgrzejesz różnego rodzaju dania, możesz przygotować popcorn czy nawet grzanki z pysznym rozpuszczonym serem. Mikrofalówka to jedno z najbardziej praktycznych urządzeń kuchennych w akademiku czy też w domu studenckim. Gdy myślisz o zakupie takiego sprzętu, sprawdź razem z nami, na co zwrócić uwagę przy jego doborze.

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zbyt wysoki wydatek, w takim razie nie kupisz super sprzętu gotującego na parze, oferującego wiele innych fikuśnych funkcji. Możesz znaleźć taki, który bez problemu ugotuje, podgrzeje i rozmrozi potrawy, a jeżeli dopłacisz kilkadziesiąt złotych, może również mieć funkcję grilla.

Najlepsza będzie wolnostojąca kuchenka mikrofalowa, czyli taka, którą będzie można postawić w każdym miejscu, a potem zabrać ze sobą w trakcie wyprowadzki. Należy przy tym pamiętać, aby dokładnie sprawdzić informacje z instrukcji o tym, jak ustawić urządzenie, aby nie było narażone na nadmierne przegrzanie i awarię.

Jednym z głównych kryteriów doboru powinna być moc mikrofalówki – im będzie ona wyższa, tym potrawy będą przygotowywały się szybciej przy mniejszym zużyciu energii. Dlatego też energooszczędna mikrofalówka powinna mieć co najmniej 800W, a im więcej, tym lepiej. Także zwróć uwagę na wielkość urządzenia – te tańsze są dość małe, ale też bez problemu można wrzucić do środka większość produktów spożywczych (oprócz pizzy XXL).

Drugorzędne kwestie to z kolei sposób sterowania – tańsze modele są wyposażone w pokrętła, te droższe w elektroniczne wyświetlacze i przyciski. W tańszych modelach nie ma tak wielu programów – zwykle można jedynie określić poziom mocy oraz czas podgrzewania, ale możesz też zdecydować się na droższy model z grillem – za najtańszy zapłacisz około 250 złotych.

Zatem jeżeli interesuje cię studencka mikrofalówka, bez problemu możesz kupić ją za około 200-250 złotych, a nawet taniej, jeżeli znajdziesz model no-name. Zwróć tylko uwagę na jej pojemność, moc oraz na funkcje, aby wybrać taką, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.