Na który zabieg odmładzający na twarz warto się zdecydować?

Zabiegi odmładzające na twarz – na które warto zdecydować się w 2024 r.?

Starzenie się skóry to proces, który rozpoczyna się stosunkowo wcześnie. Jego oznaki pojawiają się wraz z upływem kolejnych lat, obniżając walory estetyczne naszej twarzy i stając się często źródłem kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna pozwala zatrzymać na chwilę bieg czasu, by móc dłużej cieszyć się piękną, zdrową i jędrną skórą. Jeśli w ramach noworocznych postanowień chcesz odjąć sobie kilka lat i odmłodzić swój wizerunek, koniecznie zapoznaj się z naszą listą polecanych zabiegów odmładzających.

Jakie korzyści przynosi plastyka powiek?

Plastyka powiek, nazywana również blefaroplastyką, to zabieg chirurgiczny, mający na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, nagromadzonej w okolicach powiek. Dzięki niemu możliwe jest zlikwidowanie tzw. worków pod oczami oraz opadającej powieki, obniżającej walory estetyczne twarzy, ale również zawężającej pole widzenia, co rzutuje na jakość codziennego funkcjonowania. O korzyściach, płynących z plastyki powiek, przeczytać można na stronie https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, prowadzonej przez klinikę, oferującą tego rodzaju zabiegi. Wśród nich najczęściej wymienia się poprawę jakości życia, zniwelowanie dyskomfortu, związanego z ciężkością powiek, a także odzyskanie młodzieńczego wyglądu okolic oczu, co przyczynia się do wzrostu samooceny i pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi.

Czy istnieje skuteczny sposób na zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne to problem, który pojawia się często już u młodych osób. Nieestetyczne bruzdy i zagłębienia na czole, między brwiami czy w okolicach oczu sprawiają, że nasza twarz traci swoje walory estetyczne. Naprzeciw takim problemom wychodzi jednak współczesna medycyna estetyczna. Po przejściu na stronę https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/ dowiesz się więcej o jej wyjątkowych możliwościach w tym zakresie. Co ważne, taki sposób na zmarszczki gwarantuje nie tylko satysfakcjonujące, ale również w pełni naturalne efekty. W praktyce oznacza to, że twarz nie traci nic ze swojej naturalnej ekspresji, zyskując jednocześnie zdrowy, odmłodzony i jędrny wygląd.

Jaki zabieg na twarz jest najlepszy na odmłodzenie?

Jak medycyna estetyczna wykorzystuje osocze bogatopłytkowe?

Pod nazwą osocze bogatopłytkowe kryje się substancja, pobierana z własnego organizmu pacjenta, a konkretnie z jego krwi. To właśnie dlatego zyskało ono nazwę „wampirzego liftingu”. Taka substancja jest następnie odwirowywana, by uzyskać zagęszczone osocze z dużą ilością płytek krwi. W kolejnym kroku jest ona wstrzykiwana pod skórę przy pomocy cieniutkiej igły. Wśród najważniejszych efektów zabiegu, wymieniane są przede wszystkich:

  • stymulowanie regeneracji skóry,
  • efekt odświeżenia i odmłodzenia,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • znaczna redukcja zmarszczek.

Terapia osoczem bogatopłytkowym bazuje w znacznej mierze na stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za młody wygląd naszej skóry.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to kolejny zabieg, który warto rozważyć, by nieco odświeżyć swój wygląd. Dzięki niemu możliwe jest odmłodzenie okolic oczu i znaczna redukcja objawów starzenia się skóry. Ta z kolei staje się nawilżona, wygładzona, jędrna i pełna blasku. Sam zabieg sprowadza się do wprowadzenia pod skórę substancji odżywczych, wpływających na jej wygląd. W ich skład wchodzi wiele komponentów, takich jak, chociażby witaminy, gliceryna i sole nieorganiczne. Pod skórę trafiają one poprzez nakłucia cienką igłą jej powierzchownych warstw. To niezwykle skuteczny sposób, by pozbyć się pierwszych oznak starzenia i ująć sobie nieco lat w ramach efektywnego, a zarazem wyjątkowo delikatnego zabiegu.

Jak odmłodzić twarz przy pomocy nici liftingujących?

Wchłanialne nici jeszcze całkiem niedawno wykorzystywane były wyłącznie do szycia ran. Dziś ich potencjał stosowany jest z powodzeniem w medycynie estetycznej w celu odmłodzenia skóry, likwidacji zmarszczek i przywrócenia jej utraconej jędrności. Takie nici liftingujące wykonywane są z rozpuszczalnego włókna syntetycznego, czyli polidioksanonu (PDO). Wprowadzone pod skórę:

  • stymulują intensywną produkcję kolagenu i elastyny,
  • rozluźniają mięśnie mimiczne,
  • sprawiają, że staje się ona sprężysta, sztywniejsza i wyraźnie grubsza.

Warto podkreślić jednocześnie, że nici liftingujące są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu, a ich aplikacja pod skórę nie wiąże się z ryzykiem groźnych dla zdrowia powikłań.

Najlepszy odmładzający zabieg na twarz

Lifting bez skalpela — czy to możliwe?

Wbrew pozorom, zabiegi odmładzające na twarz nie muszą wiązać się z ingerencją chirurgiczną. Idealnym potwierdzeniem tych słów jest niechirurgiczny lifting twarzy HIFU, przynoszący spektakularne efekty nawet w przypadku pacjentów, na skórze których czas mocno odcisnął już swoje piętno. W takcie zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, których zadaniem jest intensywne podgrzewanie komórek.

Efektem tego procesu jest stymulacja produkcji kolagenu. To z kolei przekłada się na wzrost napięcia policzków, zmianę kształtu twarzy, redukcję drobnych zmarszczek, a w konsekwencji również i na odzyskanie świeżego, młodego i zdrowego wyglądu. Co ważne, niechirurgiczny lifting twarzy HIFU nie narusza zewnętrznej warstwy skóry. To z kolei likwiduje konieczność stosowania znieczulenia i długiej rekonwalescencji po zabiegu.

Kiedy rozpocząć korzystanie z usług medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to skuteczny sposób, by opóźnić proces starzenia się, ale również odmłodzić skórę, na której widać już upływ czasu. Na profesjonalną pielęgnację cery warto więc zdecydować się stosunkowo wcześnie, zwłaszcza że zabiegi odmładzające potrafią przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Już po 30-tym roku życia należy zadbać więc o optymalny poziom nawilżenia oraz kuracje złuszczająco-rewitalizujące. W późniejszym etapie doskonale sprawdzają się terapie laserowe, które znacząco spłycają zmarszczki, likwidując jednocześnie przebarwienia posłoneczne. Dojrzałe osoby mogą z kolei skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą mezoterapia igłowa, laser frakcyjny CO2, HIFU czy też nici liftingujące PDO.

Źródło zdjęć: AdobeStock

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.