Dom przy Migdałowej 6

Tani w budowie i oszczędny w utrzymaniu projekt domu na wąską działkę – poznaj Dom przy Migdałowej 6

Posiadanie wąskiej działki dla większości inwestorów jest utrapieniem. Są jednak sytuacje, kiedy zakup wąskiej działki może okazać się z wielu względów korzystny. Parcela o niewielkiej szerokości nie powinna przerażać również dlatego, że jest obecnie wiele gotowych projektów domów, które można zrealizować na małej działce. Jednym z nich jest Dom przy Migdałowej 6.

Dom przy Migdałowej 6

Dom przy Migdałowej 6

Kiedy wąska działka staje się zaletą?

Wąska działka, czyli taka która zgodnie z zapisami prawa budowlanego ma szerokość mniejszą niż 16 m, wymaga szczególnego doboru projektu. W niektórych sytuacjach nie ma innej drogi, jak wykonanie indywidualnego projektu domu. Coraz częściej jednak możemy spotkać gotowe projekty domów zaprojektowane specjalnie na działki o niewielkiej szerokości. Im większy wybór tym większe możliwości budowy komfortowego domu, który funkcjonalnością nie odbiega od innych propozycji. Wąska działka staje się wtedy o wiele bardziej atrakcyjna. Wbrew pozorom łatwo znajdziemy kilka zalet takiej nietypowej nieruchomości. Przede wszystkim cena – wąskie działki bywają znacznie tańsze od tych o regularnych i szerszych. Po drugie lokalizacja. Wąskie działki, na skutek zmieniających się zapisów miejscowych planów zabudowy, co jakiś czas pojawiają się w atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie nie można wydzielić już parceli o większych wymiarach. Jeśli znajdziemy taka działkę, a zależy nam na dogodnej lokalizacji, na przykład w pobliżu ulubionego miasta, lub miejscowości z dobrą infrastrukturą i perspektywami pracy, czy edukacji, warto wziąć ją realnie pod uwagę. Po zakupie czeka nas etap wyboru odpowiedniego projektu. Taki okazać się może Dom przy Migdałowej 6 – projekt nowoczesnego domu na wąską działkę.

Dom przy Migdałowej 6 – rzut parteru

Dom przy Migdałowej 6 – rzut parteru

Projekt domu na specjalne warunki

Gotowy projekt Dom przy Migdałowej 6 to kolejny przedstawiciel serii przy Migdałowej, którą tworzą projekty domów na wąską działkę. Projekt łączy kompaktowe rozmiary (105 m²) z komfortem i funkcjonalnością przestrzeni mieszkalnej. Zachowuje również pożądane przez inwestorów parametry energooszczędne oraz przyjemny dla portfela wymiar ekonomiczny. Zastosowana w projekcie oszczędna konstrukcja, prosty dach dwuspadowy i zoptymalizowane wymiary, sprawiają że realizacja inwestycji nie nadwyręży rodzinnego budżetu.

Dom z poddaszem użytkowym z powodzeniem zabezpieczy potrzeby mieszkaniowe cztero, czy pięcioosobowej rodziny. Mieszkańcy otrzymują do dyspozycji cztery pokoje, przestronną kuchnię z częścią jadalnianą, dwie kompletne łazienki oraz dodatkowe pomieszczenia pomocnicze – garderobę, pralnię i pomieszczenie gospodarcze. W projekcie przewidziano jednostanowiskowy garaż oraz całkiem sporą kotłownię.

Parter tworzy doskonale doświetloną strefę pobytu dziennego, otwierająca się na przydomową zieleń ogrodu. Na taras dostaniemy się poprzez drzwi przesuwne w systemie HS. W kuchni przewidziano nowoczesną wyspę oraz duży stół jadalniany.

Nie zapomniano również o możliwości instalacji kominka, który przyjemnie ogrzewa otwarty salon w chłodne, zimowe wieczory.

Pod dachem, na górnym piętrze znajdziemy trzy pokoje, z których jeden, przeznaczony na sypialnię małżeńską, posiada wyjście na duży taras, zaprojektowany nad garażem. Na poddaszu przewidziano również komfortową łazienkę oraz ogólnie dostępną garderobę.

Dom przy Migdałowej 6 – rzut poddasza

Dom przy Migdałowej 6 – rzut poddasza

Nowocześnie, energooszczędnie i ekonomicznie.

Domy przy ulicy Migdałowej 6 zaprojektowano tak, aby minimalizować straty ciepła i obniżyć ilość zużywanej energii. Dzięki występowaniu w projekcie  zaawansowanych schematów odpowiadających za wentylację mechaniczną, fotowoltaikę, ciepło solarne i ogrzewanie pompą ciepła, w trakcie użytkowania będziemy cieszyć się zarówno obniżonymi rachunkami za energię, jak i ważnym krokiem w stronę ochrony środowiska, w którym żyjemy. Oczywiście dodatkowe możliwości nie są obligatoryjne do wykorzystania. Możemy z nich skorzystać, lub wybrać tradycyjną wentylację grawitacyjną oraz ogrzewanie gazem, lub paliwem stałym.

Stawiając na Migdałową 6 wybieramy w pełni funkcjonalny, komfortowy i nowoczesny projekt domu, który spełni wymagania wąskiej działki. Możemy go wybudować na działce o szerokości 13.6 metra. W szczególnych przypadkach, jeśli warunki zabudowy posiadają odpowiedni zapis, budynek można posadowić nawet w granicy działki. Wtedy potrzebujemy zaledwie 10.6 meta dostępnej przestrzeni. Jak widać możemy znaleźć projekt domu na wyjątkowo trudny teren. Będzie to jednocześnie nowoczesny i wygodny dom oraz tani i prosty w realizacji budynek, który nie spędzi nam snu z powiek w trakcie wykonania.

Dom przy Migdałowej 6 – widok od strony ogrodu

Dom przy Migdałowej 6 – widok od strony ogrodu

 

Dom przy Migdałowej 6 znajdziemy w ofercie pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.