Biegiem do maszyny do popcornu!

Jarmarki, festyny, imprezy masowe oraz kina, to miejsca, gdzie z pewnością natkniemy się na maszyny do popcornu. Urządzenia te służą do wytwarzania prażonej kukurydzy, która jako przekąska, od wielu lat cieszy się olbrzymią popularnością.

Magia maszyny do popcornu

Któż z nas, choć raz w życiu, nie został zwabiony zapachem świeżej, prażonej kukurydzy wydobywającym się otworów wentylacyjnych maszyny do popcornu? Zdecydowani na zakup przysmaku, kierujemy się więc w stronę urządzenia, które potrafi też zwrócić uwagę swoim wyglądem.

Urok maszyny zauważalny jest również w zaciemnionych miejscach. Oszklona witryna automatu może być bowiem podświetlona, przez zamontowane w jej wnętrzu żarówki. W praktyce, nie tylko ułatwia to pracę osobie obsługującej maszynę, ale też zapewnia niezapomniany, przyciągający oko widok.

Jest w nim coś magicznego…

Nie trzeba długo czekać

Niepowtarzalny aromat prażonej kukurydzy sprawia, że jak najszybciej chcielibyśmy jej spróbować. Na szczęście dla nas nie będziemy musieli długo czekać na swoją porcję, gdyż współczesne maszyny do popcornu wyposażone są w bardzo wydajny element grzewczy.

Jego moc to najczęściej 1600 – 1700 W, tak więc przygotowanie jednej porcji kukurydzy zajmie zaledwie minutę. Tym samym w trakcie godziny możliwe  jest wytworzenie aż 5 – 6 kg popcornu.

Zawsze ciepły popcorn

Zbliżając się do maszyny do popcornu i widząc ją wypełnioną gotową już przekąską, nie musimy martwić się o to, czy aby na pewno porcja, którą otrzymamy, będzie odpowiednio ciepła.

Nad utrzymaniem stałej temperatury uprażonej już kukurydzy, czuwa podgrzewane dno urządzenia, lub też zależnie od modelu – podgrzewana witryna grzewcza. Spożywanie zimnego popcornu jest więc nam niegroźne.

popcorn-1615179_960_720

Maszyna do popcornu – tak łatwo ją wyczyścić…

O ile z punktu widzenia klienta ważne są czas oczekiwania i jakość przekąski, o tyle właściciel maszyny do popcornu, musi pamiętać o jej czyszczeniu i konserwacji.

Okazuje się, że w tym względzie sprawa jest niezwykle prosta. Profesjonalne automaty wykonuje się bowiem z połączenia stali nierdzewnej oraz szkła hartowanego. Oba materiały są bardzo łatwe do czyszczenia, a także odporne na działanie wysokich temperatur i czynników atmosferycznych.

W celu utrzymania doskonałej czystości, urządzenia do popcornu wyposażone są w szufladkę, gdzie zbiera się nadmiar tłuszczu, powstały podczas pracy. Czynność konserwacyjna polega na wyciagnięciu tego elementu, wylaniu oleju i opłukaniu go ciepłą wodą.

Duża zaletą jeśli chodzi o czyszczenie, jest też wyjmowany garnek, w którym zachodzi proces prażenia. Wykonany ze stali szlachetnej i pokryty teflonową powłoką, uniemożliwia kukurydzy przypalanie się, przez co bardzo łatwo go umyć.

Maszyny do popcornu Royal Catering

Widzimy więc, że współczesne maszyny do popcornu, tworzone przez najlepszych producentów, konstruowane są w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom zarówno osób je obsługujących, jak i ich klientów.

Dzięki wysokiej jakości materiałom oraz wydajnym elementom grzewczym, urządzenia te są wytrzymałe, odporne na trwałe zanieczyszczenia i potrafią bardzo szybko wykonywać swoje zadanie.

Idealnym przykładem łączącym w sobie wszystkie powyższe zalety, jest sprzęt marki Royal Catering, znajdujący siew ofercie firmy Emaks na stronie http://emaks.pl/.

One thought on “Biegiem do maszyny do popcornu!

  1. Monika

    4 października, 2020 at 12:15pm

    ja mam z Ariete maszynkę do popcornu – super rzecz, popcorn świetny wychodzi i zawsze coś smacznego jest w domu do filmu do przegryzienia

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.