Wody termalne czy Aquapark – co robić w wolnym czasie?

Bez względu na pogodę, która panuje za oknem, bez względu na porę roku, zastanawiamy się co robić w wolnym czasie. Trzeba przyznać, że decyzja jest znacznie prostsza, gdy wolny czas trzeba zaplanować dla osób dorosłych, bo tu możliwości są właściwie nieograniczone. Jeśli jednak w grę wchodzi spędzanie wolnych chwil z dziećmi, to wybór staje się nie tak szeroki. Czy można pogodzić w tym zakresie interesy dorosłych i dzieci?

Wiadomo powszechnie, że wypoczynek nad wodą sprzyja relaksowi, znakomicie uspokaja i po prostu zmniejsza stres. Dziś bez względu na porę roku można korzystać z takiego wypoczynku, bo na terenie naszego kraju znajduje się wiele aquaparków oraz ośrodków, w których wykorzystuje się wody termalne. To doskonałe miejsca na spędzanie weekendów dla każdego. Jednak miejsca te różnią się kilkoma istotnymi cechami.

Aquapark czy wody termalne?

Aquaparki to miejsca nastawione na zapewnianie wypoczynku i atrakcji dla każdego. Stąd poszczególne obiekty prześcigają się w propozycjach dla swoich gości. Oprócz tradycyjnych basenów pływackich i rekreacyjnych, oferują one swoim gościom inne rozrywki.

Jedną z najbardziej znanych jest tak zwana dzika rzeka, która zapewnia wiele wrażeń. Dziś już w jednym Aquaparku często znajdują się dwie takie rzeki, jedna dla osób o wzroście powyżej 110 cm, a druga dla tych powyżej 160 cm.

Kolejną atrakcją są zjeżdżalnie i tu też poszczególne obiekty rywalizują między sobą długością tras zjazdowych.  Oprócz tego w Aquaparkach znajdziemy baseny z falami, które imitują te morskie, gejzery i armatki wodne, specjalne brodziki dla dzieci z wodnymi placami zabaw i wiele innych.

Jednym słowem aquaparki to fabryki wodnej radości i aktywności, i często trudno znaleźć zaciszne miejsce do prawdziwego wypoczynku, bo w zasadzie mamy do czynienia z wszechogarniającym zgiełkiem. Niezaprzeczalnie jednak jest to wspaniałe miejsce dla każdego, a szczególnie dla osób wypoczywających w towarzystwie dzieci.

Inaczej sprawa się ma w ośrodkach, wykorzystujących wody termalne. Tu zdecydowanie łatwiej znaleźć miejsce przeznaczone dla prawdziwego relaksu i wyciszenia, bo dobre ośrodki dzielą swoją przestrzeń na tą przeznaczoną do zabawy i na tą dedykowaną zdrowiu zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu.

Oczywiście podstawową zaletą takich miejsc, jest możliwość skorzystania z kąpieli w wodzie termalnej, która ma lecznicze właściwości. Zawiera ona wiele cennych pierwiastków, które zdecydowanie potrafią poprawić kondycję i ogólny stan organizmu.

Dokąd jechać?

Zarówno jeśli chodzi o Aquaparki, jak i ośrodki wykorzystujące wody termalne, to powstały już nawet listy rankingowe, tworzone przez tych, którzy korzystają z tych miejsc. Zdecydowanie więc warto posiłkować się opiniami innych i wybierać, takie miejsca, które będą nam najbardziej odpowiadać.

Jeśli chodzi o ośrodki funkcjonujące wokół wód termalnych, to warto tam się udać chociażby po to, aby zaznać prawdziwego relaksu, aby zwolnić chociaż przez dwa weekendowe dni. Woda termalna sprawi, że poziom stresu wróci do wartości normalnych, a „naładowane akumulatory” sprawią, że znacznie łatwiej będzie mierzyć się z codziennymi problemami.

Warto zapoznać się z tym, co proponują tego typu ośrodki, warto odwiedzić na początek kilka stron internetowych, jak chociażby www.termabania.pl i zaplanować wypoczynek. Trzeba pamiętać, że wybierając formę wypoczynku, powinniśmy kierować się własnymi potrzebami, a nie tylko panującą modą.

3 thoughts on “Wody termalne czy Aquapark – co robić w wolnym czasie?

 1. PATRYCJA

  21 kwietnia, 2018 at 8:43pm

  hymm… Uwielbiam parki rozrywki gdzie są wielkie zjeżdżalnie. szkoda ze w Polsce nie ma takich wielkich jak za granicami państwa. … MOŻE KTOŚ BY POLECIŁ COŚ NA TEN TEMAT …

 2. JAcek

  29 kwietnia, 2018 at 12:24pm

  Patrycja – Wrocław ma całkiem przyzwoity aquapark 🙂 ale dla mnie numerem jeden jest ten w Portugalii (Algarve) mega sprawa

 3. Hawaiian

  29 czerwca, 2018 at 9:35pm

  Byłem w kilku aquaparkach w Polsce. Nie pamiętam dokładnie ich nazw ale pamiętam, że jeden z nich był nad morzem. Nawet mi się podobał nie powiem.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.