Torebki damskie na codzień – torebka lakierowana czy matowa

Jedna z rzeczy, która towarzyszy niemal każdej kobiecie to torebka. Zabierają ją niemal wszędzie. Do pracy, szkoły, do kościoła, na zakupy i na randkę. Mnogość zastosowań sprawia, że torebki dostępne są w wielu modelach i rodzajach, różniąc się między sobą wielkością, wykonaniem, materiałem oraz ceną. Dziś opiszemy wam kilka najbardziej popularnych modeli torebek damskich, być może wskazując na to, jaką wybrać dla siebie.

Pojemna torebka na każdy dzień

Damskie torebki mają spełniać jednocześnie dwie funkcje. Pierwsza z nich to praktyczność. Torebka powinna pomieścić w sobie naprawdę dużo różnych rzeczy. Od kosmetyków, przez portfel i telefon, aż po elementy garderoby i nie tylko. Czy takie torebki rzeczywiście istnieją? Oczywiście że tak i trzeba przyznać, że kobiety wręcz je ubóstwiają. Są to tak popularne modele jak listonoszki czy torby kuferki. Charakteryzują się bardzo dużą pojemnością wewnętrznej komory, która pomieści mnóstwo przydatnych rzeczy. Torebka tego typu jest wyposażona w nieco dłuższe uszy, umożliwiająca przenoszenie torby nie tylko trzymając ją w dłoni, ale również wieszając na ramieniu. Druga funkcja, którą taka torebka powinna spełniać, to ładny wygląd. Wszystko z czego korzysta kobieta, powinno być jej ozdobą. A szczególnie taki atrybut kobiecego piękna, jakim jest torebka.  Aby to zadanie jak najskuteczniej wypełnić, damskie torebki są produkowane z wielu różnych materiałów. Do najbardziej pożądanych zaliczają się oczywiście torebki skórzane. Powstają ze specjalnie wyprawianych gatunków skór cielęcych, poddawanych specjalistycznym procesom garbowania i barwienia. W efekcie otrzymuje się bardzo wytrzymały i elegancko wyglądający materiał, z którego następnie szyje się torebki. Skóra jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale nie na odkształcenia. Dlatego należy z rozwagą wkładać do takiej torebki rzecz. Zbyt mocne jej obciążenie będzie prowadziło do tego, że z czasem może się nieestetycznie ponaciągać i już nie będzie tak ładna, jak kiedyś.

A może torebki lakierowane zamiast matowych?

Na sam koniec odpowiadamy na jeszcze jedno ważne pytanie – czy lepiej wybrać torebkę lakierowaną, czy może matową? Tu niestety nie ma jednej uniwersalnej rady. Każda z nich jest modna i lubiana, a wyboru należy dokonywać w oparciu o to, jaki jest twój ulubiony rodzaj ubrania. Czy wolisz chodzić w rzeczach niezbyt rzucających się w oczy, czy raczej takich, które przyciągają uwagę innych ludzi. W tym pierwszym przypadku powinnaś wybrać torebkę matową. Jest ona bardzo dyskretna. Chcąc natomiast być lepiej widoczną z większej odległości, dobrym wyborem będą torebki lakierowana. Każda z nich może powstać ze skóry naturalnej lub materiałów syntetycznych. Te pierwsze są droższe, ale i trwalsze, natomiast torebki z tworzyw sztucznych wyróżniają się znacznie bardziej przyjazną ceną dla klientów.

Poniżej kilka ciekawych modeli torebek, modele pochodzą z Lejdi.pl

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.