Zapalenie dróg moczowych to przypadłość, które dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo bolesne i uciążliwe może nieść za sobą nieprzyjemne skutki i jest też niestety chorobą często nawracającą. Jak sobie z nią poradzić?
Leki czy suplementacja?
Infekcja dróg moczowych na ogół jest możliwa do wyleczenia przy pomocy preparatów dostępnych w aptekach bez recepty. Ostry ból i uczucie pieczenia sprawiają znaczny dyskomfort osobom, które borykają się z tym problemem. Warto w pierwszym kroku, kiedy zależy nam na szybkim ukojeniu sięgnąć po preparaty jak urinal, uronal czy APO-uro. Wybór w aptekach jest naprawdę spory, a stosunkowo szybkie działanie tych preparatów sprawia, że szybko możemy złagodzić objawy. Jeśli jednak okaże się, że one nie ustępują, należy udać się do lekarza. Skutki niewyleczonego zapalenia pęcherza poskutkują nie tylko tym, że choroba będzie nawracać, ale może mieć też inne nieprzyjemne skutki.
Pierwsze objawy zapalenia dróg moczowych
Jednymi z pierwszych objawów problemów z układem dróg moczowych jest ostry ból w podbrzuszu i uczucie dyskomfortu podczas oddawania moczu. Osoba, która zmaga się z tą dolegliwością, odczuwa potrzebę częstego oddawania moczu, której towarzyszy ból, pieczenie, a także obecność krwi. Często pojawia się także stan podgorączkowy. Jeśli po zastosowaniu naturalnych preparatów, te objawy nie ustąpią, konieczna jest wizyta u specjalisty, w celu leczenia środkami farmakologicznymi. Nie ignorujmy nigdy nieustępujących objawów. Nieleczone infekcje mogą prowadzić do poważnych i przewlekłych powikłań oraz częstych nawrotów. Suplementacja jest wskazana przy leczeniu pierwszych objawów oraz jako środek wspomagający. Przewlekłe infekcje wymagają stosowania środków chemicznych.
Suplementy wspomagające układ moczowy
Jednak, jeśli często mamy problemy z zapaleniem pęcherza warto wprowadzić na stałe dodatkową suplementację. Naturalne suplementy składają się na ogół z wyciągu z żurawiny, która nie tylko zawiera dużą dawkę witaminy C, ale działa także przeciwzapalnie. Naturalne suplementy nie tylko przyniosą ulgę podczas infekcji, ale także będą działać osłonowo w czasie ich regularnego stosowania. Warto więc tego typu preparaty włączyć do codziennej diety. Ich naturalny skład sprawia, że nie ma żadnych przeciwskazań do ich stosowania. Poza kapsułkami z wyciągiem z żurawiny warto też stosować herbatę żurawinową czy sok z żurawiny. Poza działaniem przeciwzapalnym ma także cały szereg innych dobroczynnych właściwości.