Czy naturalne kosmetyki poprawiają stan skóry?

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas korzysta dziś z kosmetyków. Te są bardzo różne, służąc ochronie włosów, skóry czy ciała. Niestety, większość kosmetyków jest pełna chemii, a ta wcale nie musi dobrze wpływać na stan naszego zdrowia. Dlatego na popularności szybko zyskują kosmetyki naturalne. Czym przekonują kosmetyki bazujące na produktach naturalnych?

Kosmetyki naturalne — proste, bezpieczne i skuteczne

Trzeba mieć na uwadze, co wspomnieliśmy już na wstępie, że skóra jest niemal na bieżąco bombardowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do czynników fizycznych należą promieniowanie UV, ale także wiatr czy zimno, z kolei czynniki chemiczne to na przykład pyły i zanieczyszczenia środowiska. Jeżeli dodamy do tego chemię w żywności, a także w kosmetykach, widać wyraźnie, że dawka jest niepokojąco wysoka.

W przypadku produktów spożywczych coraz większą wagę przykłada się do zdrowej żywności. Podobnie jest z kosmetykami, które są przyjazne dla skóry alergicznej, problematycznej i atopowej. Co ważniejsze, kosmetyki naturalne nie zawierają w sobie sztucznych barwników, konserwantów, parabenów oraz sztucznych substancji zapachowych.

Mówiąc prościej, w postaci kosmetyków naturalnych do skóry dostarczamy wyłącznie substancje wpływające na właściwości preparatu, unikamy natomiast substancji skórze zupełnie niepotrzebnych. Prosty skład jest największą zaletą kosmetyków naturalnych. Dzięki temu łatwo dowiemy się, co znajduje się w danym preparacie.

Należy zauważyć i podkreślić, że kosmetyki naturalne mogą działać identycznie, jak wszystkie inne kosmetyki. Wielokrotnie poprawiają stan skóry i pobudzają regenerację komórek. Jednocześnie, jako że są wolne od substancji chemicznych, mogą być stosowane przy każdym rodzaju skóry, również niezależnie od wieku oraz stanu naskórka.

Kosmetyki naturalne lepsze od tradycyjnych?

Wielu ekspertów nie tylko stawia kosmetyki naturalne na równi z tradycyjnymi, ale również ceni je sobie wyżej. Nie tylko w zakresie składu takich preparatów, ale również intensywności ich działania i efektywności używania kosmetyków naturalnych. Z uwagi na swój skład, przy regularnym stosowaniu działają intensywniej, przenikając w głębsze warstwy naskórka.

Ochrona środowiska

Kosmetyki naturalne to również ochrona środowiska, ponieważ półprodukty ekologiczne w żaden sposób go nie zanieczyszczają, a ulegają biodegradacji.

Inaczej wygląda to w przypadku produkcji klasycznych kosmetyków niskiej jakości, kiedy do ich produkcji wielokrotnie używa się toksycznych rozpuszczalników. Mało tego, zdarzało się, że w kosmetykach pełnych chemii można było znaleźć śladowe ilości benzyny ekstrakcyjnej czy acetonu. Potwierdza to, że przy produkcji kosmetyków syntetycznych pozostają odczynniki chemiczne, które są trudne w utylizacji, co ma negatywny wpływ na środowisko.

Jasne jest więc, że kosmetyki naturalne są znacznie lepszą opcją od kosmetyków syntetycznych. Nie tylko są bezpieczniejsze, ale przy tym również efektywniejsze. Dlatego warto zainwestować odrobinę więcej, ale mieć bezpieczniejszy i lepszy kosmetyk do ochrony oraz pielęgnacji skóry.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.