Relaks w ogrodzie – postaw na funkcjonalne akcesoria!

Spędzanie czasu w ogrodzie to jedna z najpopularniejszych form relaksu. Niezależnie od pory roku, można w nim odnaleźć swoją oazę, przy okazji podziwiając piękną i wyjątkową naturę. Ogród to również miejsce spotkań rodzinnych przy stole, czas grillowania i aktywnego wypoczynku. Dopasowując się do aktualnych trendów, wiele osób postanowiło urozmaicić zieloną przestrzeń.

Grillowanie czas zacząć!

Akcesoria do ogrodu powinny być wyjątkowe, ale również praktyczne. Dlatego też, według nas, niezbędnym wyposażeniem zielonej przestrzeni jest grill. Bez niego nie wyobrażamy sobie rodzinnego spotkania przy stole. Kiedyś zasłyszeliśmy pewne powiedzenie – „Grillowanie zbliża” – uważamy, że jest tak naprawdę.

Grill to urządzenie, które występuje w wielu kształtach i rozmiarach. Jeśli nie masz dużej przestrzeni zielonej na tarasie postaw na mały grill. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się ten na wózku, który można przestawiać w różne miejsca. Kapryśne warunki pogodowe powodują, że musimy przenieść się „spod chmurki” do altany lub pod parasol. To wtedy szansę na wykazanie ma grill na kółkach.

Warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania, która powinna być jak najwyższa. Urządzenie to jest szczególnie eksploatowane podczas wiosenno-letnich dni, dlatego też jakość powinna być głównym wyznacznikiem. Dodatkową zaletą tego urządzenia będzie metalowy stojak lub drewniane półki, na których postawisz mięso czekające na grillowanie.

Ogrodowy parasol

 Parasol ogrodowy sprawdzi się nie tylko podczas grillowania. Stanowi również ochronę przed słońcem czy letnim deszczem. Wpisujący się w kategorię akcesoria do ogrodu, powinien być duży, wykonany z wysokiej jakości materiału. Jego wielkość jest w tym przypadku znacząca – chcemy, aby obejmował cały zestaw mebli wypoczynkowych – stół, ławki i krzesła.

Ciekawym rozwiązaniem są drewniane stoły z wykonanym już otworem, pozwalającym na umieszczenie parasola wewnątrz. Co więcej, jeśli lubisz spędzać wieczorne weekendy w ogrodzie, powieś na specjalnych wieszakach lub haczykach  lampiony, które możesz umieścić na ramionach parasola.

Pamiętaj, aby były lekkie, ale dobrze oświetlały przestrzeń. To również idealny straszak dla całego robactwa – specjalne lampy LED, odstraszają komary, muszki i inne owady. Dzięki temu nie będziesz musiał stale odganiać ich od siebie, znajdując czas na wymarzony relaks.

Wiszący fotel

Ciekawym rozwiązaniem, które na pewno urozmaici zieloną przestrzeń, jest fotel wiszący. To komfortowe miejsce do wypoczynku. Co więcej, wpisuje się w aktualne ogrodowe trendy. Instalowany jest na wspaniałych tarasach widokowych, w najlepszych hotelach na świecie. Spełnia funkcję bujaka, dzięki czemu zrelaksujesz się, zapadając w przyjemny sen.

To również idealne miejsce do czytania książki, podziwiania natury. Uwielbiają go dzieci i dorośli. Warto, aby znalazł się w delikatnie zacienionym miejscu, dzięki czemu dopasuje się do zieleni i naturalnego otoczenia. Niektórzy uważają, że to idealne rozwiązanie dla ludzi stroniących od towarzystwa. Fotel wiszący bowiem zazwyczaj występuje w wersji dla jednej osoby – specjalnie skonstruowany stojak ma swoje gabarytowe ograniczenia i słusznie.

Przyjemny odpoczynek w ogrodzie pozwala na zaczerpnięcie oddechu przed kolejnym ciężkim tygodniem pracy. Funkcjonalne akcesoria do ogrodu pozwolą na ciekawą aranżację zielonej przestrzeni, przy okazji urozmaicając leniwe weekendy.

One thought on “Relaks w ogrodzie – postaw na funkcjonalne akcesoria!

  1. PATRYCJA

    21 kwietnia, 2018 at 9:34pm

    uwielbiam czas na działeczce piękna pogoda grill dający zapach pysznej kiełbaski basenik z wodą taki spokój i wyciszenie ..
    tak mogło by być zawsze

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.