Niesamowity rubin pod młotkiem

Wczorajsze informacje donoszą o tym, że oszałamiający rubin trafi pod młotek domu aukcyjnego Christie’s.

Oczywiście nie jest to sam rubin, gdyż zdobi on wyjątkowy pierścień, który również nie ustępuje pięknością 16-karatowemu birmańskiemu rubinowi. Według oficjalnych szacunków, cena tego wyjątkowego pierścienia może wynieść nawet w okolicach 12-15 milionów dolarów!

Wspomniany rubin waży dokładnie 15,99 karata i został otoczony drobnymi diamentami. To rzemiosło artystyczne stanowi obecnie największą atrakcję zbliżającej się aukcji, która jest zaplanowana na 20 kwietnia. Nie będzie to jedyny przedmiot do zakupienia podczas wspomnianej aukcji, gdyż w sumie do licytacji ma trafić ponad 250 różnorakich kamieni i wyrobów pochodzenia jubilerskiego. Graff, Cartier, Webb, Winston oraz Buccellati – to nazwiska, które są bardzo dobrze znane w świecie zakładów jubilerskich i między innymi właśnie od nich będą pochodzić dobra wystawione na najbliższej licytacji. Na wyróżnienie zasługuje również żółty diament o wadze niespełna 55 karatów, którego wartość wynosi około 2,5 miliona dolarów. Godny zainteresowanie jest również pierścień z 10-karatowym, różowym diamentem, którego cena powinna wynieść w granicach 12 milionów dolarów. Trzeba przyznać, że będzie co oglądać, dlatego też jeżeli ktoś ma możliwość uczestnictwa w takiej aukcji, to gorąco polecamy.

Warto również nieco wspomnieć o samym miejscu licytacji, jakim jest wspomniany już dom aukcyjny Christie’s, który swoje oddziały posiada w wielu miejscach na świecie. Pierwszy lokal powstał w Londynie, a miało to miejsce w roku 1766. Założycielem domu aukcyjnego był James Christie, co z pewnością tłumaczy genezę nazwy. Aukcja dzieł sztuki była tym, co pomogło Christie’s zyskać rozgłos i popularność w rodzimej Anglii. Obecnie ta instytucja posiada swoje oddziały m.in. w Bangkoku, Los Angeles, Paryżu oraz Nowym Jorku. Właśnie w tym ostatnim odbędzie się aukcja, na której będzie można wylicytować niesamowity rubin – zapewne za również niesamowitą cenę. Przekonamy się o tym niebawem, gdyż jesteśmy w stanie się założyć, że na aukcji stawi się wielu sławnych kolekcjonerów sztuki i samo wydarzenie będzie szeroko komentowane w mediach.

One thought on “Niesamowity rubin pod młotkiem

  1. Temi

    2 kwietnia, 2016 at 8:28am

    Hm ciekawe. Ale jedno mnie zastanawia – jacy ludzie muszą dysponować jaką sumą pieniędzy, by pozwolić sobie na coś takiego! To już sama myśl o kwocie jest oszałamiająca..

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.