Jakie są największe miasta w USA. Oto lista.

Stany Zjednoczone. Państwo w Ameryce Północnej, które graniczy od północy z Kanadą, a od południa z Meksykiem. USA jest trzecim pod względem ludności państwem na świecie

Stany Zjednoczone posiadają ponad 300 miast o zróżnicowanej liczbie ludności. Jakie są największe miasta USA?

Ze względu na liczbę ludności wyróżniamy kolejno miasta

1. Nowy Jork w stanie Nowy Jork, 8,3 miliona mieszkańców

Każdy, kto wyjeżdża w podróż do USA chce dotrzeć do Nowego Jorku, dla turysty jest to bardzo waży punkt całej trasy. Czym może szczycić się miasto? Największe zaludnianie i interesujący Central Park, jest to największa zielona przestrzeń w mieście. Powierzchnia parku jest bardzo duża i wynosi ponad 340 hektarów. Kolejnym punktem obowiązkowym jest Statua Wolności oraz Most Brooklyn Bridge (najstarszy most wiszący na świecie).

2. Los Angeles w Kalifornii 3,9 miliona ludności

W kilku słowach, miasto aniołów, swoją popularność zapewne zawdzięcza dzielnicy Hollywood, w mieście tym znajduje się także ulica Hollywood Boulevard na której można znaleźć odciski gwiazd. Warto się rozejrzeć, może akurat komuś uda się uchwycić wielką sławę. Los Angeles uznane jest za 3. najbogatsze oraz 5. najbardziej wpływowe miasto świata.

3. Chicago w stanie Illinois 2,7 miliona mieszkańców

W mieście mieszka spora grupa Polaków. Będąc w tym rejonie, chociaż w Ameryce, w prosty sposób można porozumieć się po polsku i dokonać zakupów w polskim sklepie. Największą atrakcją dla turystów jest tutejsze ZOO, Lincoln Park ZOO. Ogromna powierzchnia około 14 hektarów oraz zróżnicowane gatunki zwierząt.

4. Houston w stanie Teksas 2,2 miliona mieszkańców

Ogromne miasto, które przyciąga wielu zwiedzających, najciekawszym, a zarazem wartym zobaczenia miejscem jest Muzeum Holocaustu. Warto zwrócić uwagę, że w tym rejonie przeplata się wiele, zróżnicowanych kultur.

5. Phoenix w stanie Arizona 1,5 miliona mieszkańców

Nie muzeum, nie park, a rzeka. Salt River to atrakcja Phoenix, można w mieście wziąć udział w spływie dętkowym. Uczestniczy spływają na wszystkim czym się da. Turyści mogą w mieście wypocząć, lecz na ciekawe atrakcje typowo turystyczne nie mają co liczyć. Centrum Phoenix jest z najważniejszych ośrodków muzycznych Arizony.

6. Filadelfia w stanie Pensylwania 1,5 miliona mieszkańców

Miasto, w którym uchwalono Deklarację Niepodległości dla Stanów Zjednoczonych. Budynek, znajduje się w Narodowym Parku Niepodległości. Miejsce jest bardzo urokliwe odwiedzane przez tłumy turystów. Dla ciekawskich w mieście znajduje się Dzwon Wolności, który przypomina o krwawej walce o niepodległość.

Wielka szóstka to nie wszystko, kolejne miasta są także ogromne, z przytłaczającą liczbą mieszkańców. Każda miejscowość jest godna uwagi, warta zobaczenia i zwiedzenia. Wyprawa może okazać się wyprawą życia, tak piękne i zróżnicowane rejony na pewno wzbudzą w każdym turyście zadowolenie.

One thought on “Jakie są największe miasta w USA. Oto lista.

  1. ewabien

    3 czerwca, 2019 at 1:42pm

    Świetny post! Od zawsze moim marzeniem było polecieć do USA. To, że żyje tam aż tyle ludzi tylko przekonuje do tego, że jest to niesamowity kraj.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.