Jak nauczyć się angielskiego od podstaw?

Język angielski zdominował międzynarodową komunikację i trudno się bez niego obejść, jeśli przebywamy na co dzień z obcokrajowcami. Bariera językowa często powoduje, że czujemy się wykluczeni z rozmów w pracy, a nawet mamy utrudniony awans. Czy można w szybkim czasie nauczyć się angielskiego od podstaw?

Język angielski i jego nauka w dorosłym życiu

Czy dorosła osoba może nauczyć się w krótkim czasie języka, którym do tej pory w ogóle nie władała? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na naszych europarlamentarzystów, z których wielu przed wyjazdem do Brukseli nie mówiło w żadnym języku obcym, a wracali jako poligloci. Angielskiego można zacząć efektywnie uczyć się w każdym wieku. Przewagą tej mowy jest to, że jesteśmy z nią osłuchani, choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Język angielski i jego nauka w Koninie

Czy warto uczyć się go, mieszkając w centralnej Polsce? Jak najbardziej, znajomość angielskiego otwiera nam wiele drzwi, zwłaszcza na ścieżce kariery. Zdecydowana większość pracowników średniego szczebla i kadry managerskiej musi znać język angielski. Konin jest miastem, w którym wiele osób dojeżdża do pracy w pobliskim Poznaniu, będącym siedzibą wielu międzynarodowych korporacji. Jeśli interesuje nas praca w dużej firmie, warto zainwestować w znajomość języków.

Angielski jest wszędzie

Język angielski otacza nas z każdej strony – słyszymy go w ulubionych piosenkach i filmach. Nawet jeśli nie przełożyło się to do tej pory na praktyczną znajomość językową, to ten bierny kontakt może bardzo ułatwić nam przyszłą naukę. Dzięki osłuchaniu się z językiem jesteśmy w stanie choćby intuicyjnie wyczuć, jak wymawia się dane słowo i z pewnością znamy niektóre najpopularniejsze zwroty. Co istotne, możemy zapisać się na kurs, aby lepiej poznać angielski. Konin posiada dobre szkoły językowe, w tym szkołę uczącą w systemie BLS, który jest bardzo efektywną metodą nauki języka.

Czy nauka samemu ma sens?

Samodzielne studiowanie materiałów i uczenie się z filmów na YouTube na pewno ma sens, ale nie jest tak efektywne, jak nauka w szkole językowej. Dlaczego tak jest?

  • Motywacja – przede wszystkim chodząc do szkoły, czujemy się w pewien sposób zobligowani, aby poszerzać swoje kompetencje językowe, niezależnie od tego, czy za naukę płacimy, czy na kurs udało nam się dostać z dofinansowaniem,
  • kontakt z ludźmi – w szkole możemy rozmawiać z innymi kursantami, a taki żywy kontakt z angielskim znacznie lepiej utrwala jego znajomość,
  • pomoc nauczyciela – lektor z filmu ani autor podręcznika nie skorygują naszych błędów, gdy uczymy się w domu. Co innego nauka w szkole, gdzie nauczyciel jest w stanie wyłapać błędy, jakie popełniamy i pomóc nam zrozumieć zagadnienia językowe, z którymi mamy problem.

Podsumowując, warto samodzielnie poznawać nowe słowa i materiały, ale mądrze jest też zapisać się na kurs językowy, by szybciej przyswajać informacje i zetknąć z aktywnym korzystaniem z języka. Nic tak nie poprawia praktycznej znajomości angielskiego, jak właśnie kontakt z innymi ludźmi, którzy mówią w tym języku – a szkoła jest doskonałym polem do takich doświadczeń.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.