Hostel, Motel, Hotel? Czym się to wszystko różni?

Z pewnością różnica pomiędzy hotelem, pensjonatem bądź motelem dla każdego to oczywista sprawa. Chociaż to wszystko należy określać jako pozory. Warto przeczytać artykuł aby dowiedzieć się o najważniejszych różnicach.

Na pewno każdy może mieć problemy z określeniem szczegóły oferty i wskazaniem standardów, które obowiązują w wybranych obiektach. Już teraz warto być świadomym tego co tak właściwie goście się mogą spodziewać w przypadku hotelu, hostelu bądź motelu.

Obiekt, który da się określać jako hotel musi posiadać przynajmniej 10 pokoi, składających się najczęściej z tych jedno bądź dwuosobowych. Oprócz tego wszyscy goście hotelowi powinno również liczyć na to, że w tym miejscu mogą być dodatkowe usługi np. serwis pokojowy, restauracja hotelowa, bar czy sprzątanie. To taki standard, który oferować może ten obiekt. W przypadku hotelu, każdy gość powinien mieć informację o liczbie gwiazdek, która powinna być podana w informacji na stronie internetowej lub ulotce. Najmniejsza liczba dotyczy jednej a największa to 5. Co do cen ma to się następująco iż, pięć gwiazdek to najwyższa cena w opłaceniu doby hotelowej.

Inaczej to także wygląda w przypadku motelu, który bardzo często jest umiejscowiony w przypadku ruchliwych tras lub przejściach granicznych. Jego główne przeznaczenie to zmotoryzowani urlopowicze i z tego powodu znajduje się stacja benzynowa. W bardzo wielu przypadkach motel posiada bardzo często rozbudowany parking a także co najmniej 10pokoi jedno bądź dwuosobowych a także zaplecze gastronomiczne.

Jeszcze jeden bardzo popularny obiekt turystyczny dotyczy pensjonatu. W jego przypadku musi udostępniać co najmniej 7 pokoi. Tutaj jedzenie zostaję wydawane jest co najmniej jedną dobę. W tym przypadku hotele również podlegają ocenie. Te najbardziej prestiżowe w swojej ofercie mają liczbę aż 5 gwiazdek a te najmniej usytuowane to 1. Należy dodać, że pensjonat to miejsce bardziej kameralne, spokojniejsze w porównaniu do motelu znajdującego się bardzo często stacji benzynowych lub hoteli.

Najtańsza inwestycja dla gości dotyczyć będzie hostelu. W przypadku standardu pokoi ten obiekt jest najsłabszy, tutaj przewaga dotyczy głównie tych wieloosobowych pomieszczeń, dochodzą nawet tutaj te piętrowe łóżka. Łazienka razem z kuchnia jest wspólna dla gości w przypadku całego obiektu noclegowego. Wszystko tutaj jest tańsze i zdecydowanie jeśli ktoś patrzy na koszty pobytu to powinien dodatkowo spojrzeć na cenę obiektu aby tak w zasadzie po jak najmniejszej cenie gdzieś przenocować.

Na pewno każdy z tych wszystkich wymienionych ma swoje plusy i minusy. Ostateczny wybór miejsca noclegowo należy do szerokich. Każdy turysta powinien znaleźć odpowiednią opcję dla siebie i to bez większych problemów. W tym przypadku zależy to głownie od tego czy kieruję się on komfortem(idealny jest hotel), łatwością przemieszczania się i dodatkowo blisko umiejscowioną stacją benzynową(dobry jest motel), spokojem i pełnym relaksem(tutaj ideał to pensjonat) a najniższa cena to(hostel).

Portal EkstraSpanie.pl wsparł nas merytorycznie.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.