Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W niespokojnych czasach, kiedy z każdej strony słyszymy o niebezpiecznych sytuacjach powinniśmy zadbać o swoją ochronę. Doskonałym, poręcznym, a przede wszystkim skutecznym narzędziem będzie gaz pieprzowy, który w razie potrzeby natychmiast sparaliżuje i obezwładni napastnika dając nam czas na ucieczkę oraz wezwanie pomocy. Jaki jest najlepszy gaz pieprzowy?

Dlaczego warto kupić gaz pieprzowy?

Gazy pieprzowe są w chwili obecnej jedną z najlepszych, legalnych „broni” w razie ataku. To doskonała obrona dla kobiet, osób pracujących w nocy oraz wracających w późnych godzinach. Gaz to skuteczna osłona nie tylko przed napastnikiem, ale także dzikimi zwierzętami. W ofercie sklepów z gazami pieprzowymi, jak np. http://hotspray.pl/ znajdziemy kilka rodzajów preparatu, dzięki czemu dopasujemy go do swoich potrzeb. Niewielki pojemnik warto mieć zawsze w torebce lub kieszeni – najlepiej tak, aby mieć do niego swobodny dostęp.

Zalety i wady gazu pieprzowego

Zalety gazu pieprzowego to, m.in. poręczność i łatwość w obsłudze. Bez problemu mogą użyć go kobiety, gdyż nie wymaga użycia siły. Działa natychmiast, a jednocześnie nie wyrządza trwałej szkody napastnikowi. Dodatkowo gaz jest niedrogi, dozwolony i możemy nosić go przy sobie. Cena gazu pieprzowego zaczyna się już od 20 zł, a poczucie bezpieczeństwa oraz pewności siebie w podejrzanej sytuacji jest bezcenne. Obok zalet należy także powiedzieć o wadach. Skuteczność gazu pieprzowego może zmniejszać deszcz i wiatr, a rozpylanie powinno odbywać się z bliskiej odległości, co grozi wytrąceniem gazu z ręki lub użyciem go przeciwko nam. Dlatego zawsze warto traktować go, jako jeden z elementów samoobrony, a nie jedyny.

Czy gaz pieprzowy jest legalny w Polsce?

Często nasuwa się pytanie, jak wygląda legalność gazu pieprzowego? Preparat nie jest traktowany jako broń i nie został wymieniony w ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, dlatego też może być stosowany do samoobrony. Warto jednak wiedzieć, że dotyczy to tylko sytuacji zagrożenia oraz ochrony osób, a nie mienia. Użycie gazu do ataku traktowane jest jako przestępstwo. W codziennych warunkach gaz możemy nosić przy sobie – w torbie lub kieszeni, natomiast jedynym ograniczeniem jest wniesienie go na pokład samolotu, co jest surowo zabronione.

One thought on “Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

  1. Tomek

    11 lipca, 2016 at 12:39pm

    Ja z mojej strony chciałbym dodać, że istnieją gazy żelowe. Przykładem może być na bron.pl Walther Pro Secure. Zasięg takiego gazu to prawie 4 metry i nie ma problemu z tym czy jest wietrznie czy pada deszcz. Bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.