Psychoskok — nie tak małe wydawnictwo z małego miasta

Jeden z najwybitniejszych współczesnych hiszpańskich pisarzy, Carlos Ruiz Zafón, w swoim bestsellerze „Cień wiatru” zawarł ciekawą sentencję: „Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią”. Patrząc na ten fragment można odczytać owo ,,tu” jako miejsce, w którym książki mają swój azyl. Dla studentów może to być wielka biblioteka uniwersytecka, dla zakochanych kameralna czytelnia na rogu, dla pary starszych osób skromna półka w domowym zaciszu, a dla pisarza… wydawnictwo.

Czym jest więc azyl dla książek? To miejsce, w którym każda książka jest traktowana wyjątkowo, z uczuciem i pasją. To miejsce, gdzie każdy jej autor – nieważne, czy szesnastoletni debiutant, czy doświadczony pisarz z bogatym literackim dorobkiem – jest na pierwszym miejscu. I wreszcie – to miejsce pozwalające na to, by rozwinąć skrzydła, pewnie postawić pierwsze kroki na drodze kariery pisarskiej i rozwijać swój talent. Takim azylem jest właśnie konińskie wydawnictwo o intrygującej nazwie „Psychoskok” – bo zaprezentowanie debiutanckiej książki jest dla pisarza niewątpliwie ogromnym skokiem!

Historia wydawnictwa sięga roku 2011, kiedy to wydana została książka jednego ze współzałożycieli „Psychoskoku”; na chwilę obecną wydawane jest natomiast aż kilkanaście pozycji miesięcznie. Szeroka oferta wydawnictwa, w tym trzy plany finansowe książki, pozwala na wybranie najdogodniejszej opcji dla każdego, kto pragnie podzielić się swoją twórczością. „Psychoskok” jest otwarty na każdy gatunek literacki – zarówno lirykę, epikę jak i dramat. Liczy się przede wszystkim intencja autora i to, aby rzeczywiście jego dzieło było oryginalne i indywidualne w każdym tego słowa znaczeniu – od korektę treści po wygląd okładki. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie: „Staramy się wydawać książki ciekawe i wartościowe – takie, które zainteresują młodego czytelnika i zachęcą go do sięgnięcia po kolejne tytuły w przyszłości”. Rzeczywiście, różnorodność wydawanych pozycji jest naprawdę imponująca. W ofercie wydawnictwa można znaleźć powieści obyczajowe, sensacyjne, romanse, dramaty, kryminały, fantasy, bajki, poradniki, felietony, poezję… Słowem – żadna twórczość nie jest tutaj dyskryminowana i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wydawnictwo gwarantuje rzetelną współpracę z autorem drogą mailową bądź telefoniczną. Każde dzieło może zostać wydane zarówno w tradycyjnej, drukowanej formie, jak i elektronicznej, w postaci e-booka. O szczegółach oferty, książkach i autorach można przeczytać na oficjalnej stronie: http://www.psychoskok.pl/. Jeśli wciąż się wahasz i myślisz nad tym, gdzie wydać swoje debiutanckie dzieło, nie zastanawiaj się już dłużej. Wydawnictwo Psychoskok serdecznie zaprasza do współpracy!

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.