Apple TV. Czy warto?

Czasy, w których telewizor służył tylko i wyłącznie do oglądania kanałów telewizji satelitarnej, już dawno minęły. Obecnie mamy możliwość poszerzenia funkcji odbiorników o nowe, które potrafią zamienić telewizor w prawdziwe kino domowe. Jednym z nich jest Apple TV. Co to jest i czy warto kupić?

Apple TV – co to jest?

Przez wiele lat byliśmy zmuszeni do oglądania tylko i wyłącznie programów, które udostępniała telewizja publiczna lub dekodery telewizji cyfrowej. W przypadku telewizji publicznej wybór był mocno ograniczony.

Wraz z rozwojem technologii pojawiły się innowacyjne rozwiązania, takie jak Apple TV. To nic innego jak przystawka do telewizora o kompaktowych rozmiarach. Wystarczy ją podłączyć, aby móc się cieszyć nowymi możliwościami. Urządzenie daje dostęp do zasobów filmowych i seriali, które gromadzi Apple, a także wielu aplikacji.

Jednak nie na tym się kończy jej fenomen. Apple TV oferuje również dostęp do przeglądarki internetowej, platform streamingowych z muzyką oraz dźwiękami. Pozwala również oglądać transmisje sportowe w najwyższej jakości. Jednak nie na tym kończy się funkcjonalność urządzenia! Apple TV pozwala również na inteligentne zarządzanie domem. Wystarczy skorzystać z pilota od Apple TV, aby kontrolować inteligentny sprzęt w domu. Jedynym warunkiem jest podłączenie ich do aplikacji.

Nie ukrywajmy, ale sterowanie domem za pomocą pilota jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze, zwłaszcza że wszystkie funkcje możemy podejrzeć na dużym ekranie telewizora. Co więcej, przystawkę możemy podpiąć o inne produkty marki Apple. Dzięki temu w ekspresowym tempie pokażemy na ekranie telewizora zdjęcia, które przechowujemy na iPhone lub iPadzie.

Apple Tv – czy warto?

Apple TV pozwala zamienić telewizor w model typu Smart, wyposażając go w szereg ciekawych funkcji. Umożliwia oglądanie filmów, seriali i programów z aplikacji takich jak Netflix, Amazon Prime Video, MUBI czy iTunes, Przystawka to przede wszystkim rozwiązanie dla posiadaczów innych sprzętów z logo nadgryzionego jabłuszka, takich jak iPhone’y czy iPady.

Oczywiście zakup urządzenia nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nich. Jeżeli zależy nam na zamianie dotychczasowego telewizora na nowy sprzęt, to warto rozważyć zakup przystawki.

Apple TV 4K – nowa odsłona przystawki

Apple oferuje kilka modeli przystawek. Najnowszy model, a mianowicie Apple TV 4K, oferuje o wiele więcej, niż poprzednia wersja. Przede wszystkim umożliwia łączenie ulubionych urządzeń i usługi Apple, dostarczając niesamowitych emocji. Apple TV 4K napędza czip A12 Bionic, który jest piekielnie wydajny.

Do tego dochodzi trójwymiarowy dźwięk, za który odpowiada system audio z obsługą standardu Dolby Atmos. Dźwięk jest płynny i realistyczny. Dzięki temu oglądając film czy serial, poczujemy się jak w kinie! Ponadto, urządzenie pozwala na oglądanie szczegółowego obrazu w bardzo naturalnych kolorach. Nie można nie wspomnieć o ultrapłynnym ruchu, który doceni każdy miłośnik transmisji sportowych.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.