Podjazdy dla wózków inwalidzkich coraz łatwiej dostępne

[REKLAMA]

W przypadku osób niepełnosprawnych rampy podjazdowe mają kluczowe znaczenie nie tylko w przychodniach lekarskich, szpitalach i obiektach użyteczności publicznej. Równie ważne jest ich montowanie w prywatnych domach, gdyż bez podjazdu osoba z niepełnosprawnością ma trudności w samodzielnym poruszaniu się. Jest zmuszona do korzystania z pomocy innych osób, by wyjść z mieszkania i wykonać codzienne czynności. Rampy gumowe dają jej więcej samodzielności, co pozytywnie wpływa na życie osoby poruszającej się na wózku. Obecnie rampy gumowe lub rampy składane aluminiowe można montować w ramach dofinansowania PFRON.

1. Podjazdy dla wózka inwalidzkiego przełamują bariery architektoniczne

2. Rampy podjazdowe z dofinansowaniem PFRON

Rampa składana lub montowane na stałe szyny podjazdowe to prosty sposób, by zwiększyć mobilność osoby niepełnosprawnej, która porusza się na wózku inwalidzkim. Specjalne rampy nie tylko ułatwiają transport ciężkich ładunków w górę, ale i sprawiają, że niepełnosprawni mogą pokonywać bariery architektoniczne. Rampa podjazdowa sprawdza się m.in. w przypadku budynków, do których prowadzą wysokie schody. Obecnie można zamontować ją w ramach dofinansowania udzielanego przez PFRON.

Podjazdy dla wózka inwalidzkiego przełamują bariery architektoniczne

Podjazdy dla wózka inwalidzkiego dostępne w ofercie sklepów takich jak prolifter.pl sprawiają, że pokonywanie barier architektonicznych jest znacznie łatwiejsze. Wózek inwalidzki nie wjedzie po schodach, nawet gdy porusza się nim dość silna osoba. Rampy progowe bez trudu utrzymują ciężar wózków klasycznych i elektrycznych, dlatego osoby z niepełnosprawnościami chcą z nich korzystać również we własnych domach. Dzięki wysokiemu bezpieczeństwu użytkowania doskonale sprawdzają się nawet w budynkach wielorodzinnych. Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody ograniczają wykluczenie osób na wózkach z życia społecznego, gdyż pozwalają im samodzielnie wydostać się z budynku, w którym zamieszkują.

Najazdy dla niepełnosprawnych w zależności od możliwości technicznych można wykonać w wersji składanej lub montowanej na stałe. Składane rampy można stosować wszędzie, gdzie nie ma możliwości zbudowania innych ułatwień. Ich rozłożenie nie wymaga dużej siły i długiego czasu, dlatego opiekun samodzielnie radzi sobie z przygotowaniem podjazdu.

Rampy podjazdowe z dofinansowaniem PFRON

Rampy podjazdowe dla osób niepełnosprawnych są objęte dofinansowaniem PFRON. Dofinansowanie PFRON do podjazdów aluminiowych oraz innych najazdów jest kierowane do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Dotacja może wynieść nawet do 95% ceny zakupu rampy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.