Czasy się zmieniają, lecz ten element garderoby zawsze zostaje na swoim miejscu. Może dlatego, że od lat kojarzy się wypoczynku prywatnością i odrobiną luksusu, którego możemy doświadczyć w domowych pieleszach wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Szlafroki dla niej i dla niego to obowiązkowe wyposażenie każdej garderoby lub łazienki, gdy decydujemy się na zakup wersji kąpielowej.
Co wziąć pod uwagę, gdy wybieramy szlafrok damski lub męski?
Szlafrok męski powinien cechować się zwiększoną obszernością, zapewniającą swobodę ruchów i szczelne okrycie czas noszenia. Zbyt wąski mógłby krępować ruchy lub odsłonić to i owo, czego mimo poczucia prywatności zapewne chcielibyśmy uniknąć. Podobnie szlafrok damski, choć w tym wypadku panie dużo bardziej będą zwracać uwagę na wzór czy fason. Tak naprawdę w przypadku jednego i drugiego szlafroka najważniejsze będą jakość i rodzaj materiału użytego do jego uszycia. Trudno sobie wyobrazić, by szlafrok męski lub damski nie były puszyste, grube, miękkie w dotyku i szczelnie pływające wrażliwą na chłód skórę zaraz po wyjściu z wanny.
Szlafrok męski, podobnie jak damski, może stać się pożywką dla drobnoustrojów. Pamiętaj o jego odpowiedniej pielęgnacji
Dlatego bezkonkurencyjne pozostają szlafroki z grubej bawełny, zapewniające najlepsze wrażenia w dotyku. Jeśli możemy na zakup solidnego, luksusowego szlafroka przeznaczyć większą kwotę, najlepsze będzie wdzianko z egipskiej bawełny. Prawie każda jej odmiana posiada włókna dwa razy dłuższe od zwykłej bawełny, dlatego to ten materiał króluje we wszystkich luksusowych hotelach świata. Dziś możemy zaopatrzyć się szlafrok damski lub męski o podobnych właściwościach na domowy użytek, warto jednak pamiętać o tym. że każdy element łazienkowej bielizny podobnie jak ręczniki wymaga częstego odświeżania. Samo wysuszenie i zostawienie wilgotnej łazience nie sprzyja utrzymywaniu czystości i świeżego zapachu, dlatego powinno się go często prać (nie zapominajmy o wysokiej temperaturze) i dokładnie suszyć, by przypadkiem nie stworzyć na powierzchni szlafroka warunków sprzyjających rozwojowi mikroorganizmów.
wioooluska
21 października, 2019 at 7:06pmNie za bardzo przepadam właśnie za takimi grubymi szlafrokami. Wole cienkie i lekkie 🙂