Jak przechowywać ręczniki w łazience?

[REKLAMA]

Gdy urządzamy łazienkę, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na tak istotne kwestie, jak na przykład użyte w pomieszczeniu płytki, ale także na bardzo ważny aspekt, jakim jest przechowywanie w niej ręczników. Usytuowanie ręczników w łazience powinno być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Ręczniki – jakie powinniśmy mieć w domu?

Każdy z domowników powinien mieć swój własny zestaw ręczników, a właściwie – przynajmniej dwa takie zestawy. Powinniśmy mieć bowiem możliwość częstego ich prania. Pamiętajmy, że ręczniki należy prać w pralce w 60 stopniach, podobnie jak większość pościeli. W każdym zestawie ręczników powinien znajdować się duży ręcznik kąpielowy, mniejszy ręcznik kąpielowy oraz mały ręcznik do wycierania rąk. Ręcznik duży będzie służył nam do otulenia całego ciała po kąpieli. Ten o mniejszym rozmiarze może posłużyć na przykład do wycierania twarzy czy osuszania włosów. Pamiętajmy, że twarz należy wycierać odrębnym ręcznikiem, niż resztę ciała. Szczególnie dotyczy to osób o problematycznej cerze, które zmagają się na co dzień z uciążliwymi zmianami trądzikowymi. Dla takich osób poleca się nawet każdorazowe osuszanie twarzy ręcznikami papierowymi jednorazowymi. Dzięki temu nie przenosimy bowiem bakterii gromadzących się na wilgotnym ręczniku na świeżo umytą twarz. Jeśli często przyjmujemy gości, powinniśmy zadbać również o osobne komplety ręczników także dla nich. Są to bowiem przedmioty osobistego użytku, a więc nie powinniśmy swoimi własnymi ręcznikami dzielić się z innymi. Całkowicie niezbędne jest również zapewnienie gościom odrębnych ręczników do wycierania rąk.

Gdzie przechowywać ręczniki?

Ręczniki w naszym domu powinny być odpowiednio przechowywane, aby zapewnić właściwą higienę. Jeśli domowników jest wiele, może pojawić się z tym problem, szczególnie, jeśli nasza łazienka nie jest zbyt dużych rozmiarów. Istnieje jednak kilka prostych zasad, jakimi zawsze powinniśmy się kierować w przypadku przechowywania naszych ręczników. Najbardziej popularnym sposobem przechowywania ręczników jest umieszczenie ich na wieszakach w łazience. Pamiętajmy jednak o tym, aby wieszaki były w odpowiedniej od siebie odległości, aby ręczniki poszczególnych domowników nie stykały się ze sobą. Dzięki temu będą one dużo szybciej schły, a ponadto bakterie nie będą przenosić się z jednego ręcznika na drugi. W wielu sklepach zakupić możemy pojedyncze wieszaki na ścianę. Możemy zdecydować się na wieszaki samoprzylepne oraz takie, które montowane są do ściany, co wiąże się z koniecznością wywiercenia otworu. Będzie to duża wada szczególnie dla osób, które wynajmują mieszkanie czy dom i nie mają pełnej swobody przy dokonywaniu w nim jakichkolwiek zmian. Wieszaki takie jednak będą miały zdecydowanie większy udźwig niż te samoprzylepne, które pod wpływem ciężaru często odklejają się. Niekiedy w łazience przechowujemy również czyste ręczniki. Powinniśmy wówczas przygotować na nie odrębną szafkę i zapewnić, by nie dostała się do nich wilgoć, która niestety często w łazience panuje.

Jak przygotować ręczniki dla gości?

Gdy goście przychodzą do naszego domu w odwiedziny, naszym obowiązkiem jest zapewnić im świeże ręczniki do wycierania rąk. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której nasz gość nie wie, w co osuszyć ręce i w efekcie wychodzi z łazienki z mokrymi dłońmi. Niekiedy może to doprowadzić do tego, że gość wytrze ręce w ręcznik używany przez nas na przykład do wycierania ciała. Jest to rozwiązanie niehigieniczne. Najlepszym pomysłem będzie przygotowanie dla każdego gościa małego ręcznika do wycierania rąk. Możemy umieścić je zwinięte w rulony obok umywalki. Wówczas każdy gość poczuje się bardzo komfortowo, mając świadomość, że używa czystego, świeżego ręcznika. W takiej sytuacji powinniśmy zapewnić również odpowiednie miejsce, w którym można byłoby umieścić zużyty ręcznik. Może być to na przykład specjalny pojemnik, który również postawimy niedaleko zlewu w naszej łazience. Jest to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które stosuje się od dawna w pokojach hotelowych.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.