Co jest dobre na kaca?

Kac, czyli inaczej mówiąc mało przyjemne objawy zatrucia alkoholem, to coś, z czym zmagał się praktycznie każdy z nas. W ciągu roku znajduje się przecież mnóstwo okazji, podczas których nie brakuje alkoholu – spotkanie rodzinne, spotkanie ze znajomymi, czy chociażby mecz. Jednak mało kto wtedy myśli o kacu, który daje o sobie znać następnego dnia. Wtedy już nie jest nam tak radośnie, jak poprzedniego dnia. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele skutecznych sposobów na kaca, dzięki którym możemy złagodzić nieprzyjemne objawy. Jakie to są sposoby? Sprawdź to w naszym artykule!

Czym charakteryzuje się kac?

Zanim przejdziemy do przedstawienia sposobów na kaca, to warto zaznaczyć, jakie są jego objawy. Zdecydowanie najczęstszym objawem jest ból głowy, którego towarzyszą złe samopoczucie i zmęczenie. Wśród innych objawów trzeba wymienić też wzmożone pragnienie, zaburzenia koncentracji, wrażliwość na hałas i światło, nudności, wymioty, brak apetytu i biegunki. Nierzadko występują również drgawki czy bezsenność.

Sposoby na kaca przez rozpoczęciem picia alkoholu

Aby na drugi dzień nie męczyć się z kacem, to należy do tego przygotować się już przed rozpoczęciem picia alkoholu. Najważniejsza zasada mówi, że musimy być koniecznie wypoczęci. Jeśli wiemy, że któreś dnia będziemy spożywać alkohol, to warto zadbać o to, aby nasz organizm był jak najbardziej wypoczęty.

Kolejną rada – należy zjeść tłuste dnia, co wynika z tego, że taki posiłek zadba o ochronę naszego żołądka i sprawi, że alkohol będzie wolniej się wchłaniał. Warto też przygotować kwaśną zupę (np. żurek, czy kapuśniak), którą zjemy następnego dnia, a co za tym idzie: nasz organizm otrzyma dużą dawkę witaminy C. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą witamin w tabletkach. Natomiast osoby, które palą papierosy – powinny to ograniczyć, gdyż nikotyna ma wzmacniający wpływ na działanie alkoholu.

Spożywanie alkoholu – co robić podczas picia, aby nie mieć kaca?

Kolejny etap, aby uchronić się przed kacem, rozpoczyna się podczas picia alkoholu. Najważniejszą zasadą – o której pewnie każdy wie – jest to, że nie wolno mieszać alkoholu. Pomieszanie kilku różnych trunków może sprawić, że następnego dnia będziemy zmagać się z olbrzymim kacem. Jeśli mamy do wyboru różne alkohole, to lepiej postawić na te jasne, gdyż ciemne alkohole zawierają kongenery, które wywołują kaca.

Nie pij zbyt szybko – daj sobie czas! To również bardzo ważne. Jeśli będziemy robić przerwy podczas picia alkoholu, to minimalizujemy ryzyko wystąpienia kaca. Wiele osób lubi pić alkohol przez słomkę, lecz nie powinno tak się robić – podczas picia alkoholu skupmy się na tym, aby jak najszybciej go połykać, dzięki czemu wolniej poczujemy jego działanie. Odradza się także picia napojów gazowanych. Natomiast zanim położysz się spać – pamiętaj, aby wypić około 0,5 litra wody.

Poranek po spożyciu alkoholu

Jeśli po przebudzeniu odczuwasz objawy kaca, to najlepszym sposobem będzie zimny prysznic. Pamiętaj także, aby nawadniać swój organizm. Mimo tego, że kac często łączy się z brakiem apetytu, to jednak warto spróbować coś zjeść. Dobrym sposobem jest również przynajmniej krótki spacer, dzięki któremu nasze samopoczucie się polepszy.

Leki na kaca

W aptekach możemy znaleźć wiele różnych preparatów, które są pomocne w łagodzeniu objawów kaca, choć trzeba zaznaczyć, że lek na kaca nie istnieje. Takie produkty na kaca mają na celu jedynie zmniejszenie objawów związanych z zatruciem alkoholowym. Najczęściej występują one w formie tabletek, które mają w składzie elektrolity.

Kroplówka na kaca – coraz popularniejsze rozwiązanie

Innym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy szybko pozbyć się objawów kaca, jest kroplówka na kaca. Przede wszystkim należy podkreślić, że jest ona całkowicie bezpieczna, a jej podanie odbywa się za pomocą wlewu dożylnego. Jeśli chcemy zdecydować się na taką opcję, to jedyne co musimy zrobić, to skontaktować się z personelem medycznym. Mimo że kroplówka na kaca może być podana także w domowych warunkach, to jednak wkłucie dożylne i wlew powinny być wykonane przez specjalistę.

Kroplówka na kaca nazywana jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się objawów zatrucia alkoholowego. Mimo że istnieją także inne domowe metody, to jednak na efekty i tak trzeba poczekać, a w przypadku kroplówki witaminowej od razu odczuwamy ulgę i poprawę samopoczucia. Kroplówka witaminowa składa się z wielu witamin i składników mineralnych, dzięki którym nasz organizm bardzo szybko się regeneruje. To rozwiązanie jest polecane zwłaszcza tym osobom, które przez dłuższy czas spożywały alkohol.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, istnieje wiele różnych sposobów na to, aby ustrzec się przed kacem. Jednak trzeba podkreślić, że domowe sposoby na kaca nie zawsze są skuteczne – w dużej mierze zależy to od naszego organizmu, dlatego warto sięgać po w pełni sprawdzone rozwiązania – takie jak kroplówka na kaca – dzięki którym możemy mieć pewność, że objawy kaca znikną od razu.

Dodaj komentarz

Email niezostanie opublikowany. Imię i Email są obowiązkowe.