tatry-ice-master_6

Zimowy wypoczynek w słowackich Wysokich Tatrach

Planując zimowy wypoczynek z rodziną warto spojrzeć na ofertę Wysokich Tatr na Słowacji, tuż za polską granicą. Region ten nie tylko kusi warunkami narciarskimi, ale również innymi atrakcjami.

Rzeźby z lodu i tor saneczkowy

Na miłośników rzeźb z lodu i wrażliwych dusz czeka nie lada gratka na Smokowieckim Siodełku (Hrebienok), w Starym Smokowcu. Jest to Tatrzańska Katedra Lodowa, która powstała z 90 ton surowego lodu. Zimą, w każdą niedzielę w świątyni odbywają się występy muzyczne i koncerty. Ponadto w sąsiedztwie lodowej bazyliki co roku odbywają się Tatry Ice Master, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w rzeźbieniu w lodzie. W 2017 r., 13-15 stycznia, goście będą mogli podziwiać lodowe arcydzieła rzeźbiarzy z wielu zakątków świata, którzy staną w szranki aż w dziewięciu konkursach. Na Smokowieckie Siodełko dostaniemy się kolejką naziemną ze Starego Smokowca lub pieszo, szlakiem turystycznym. Natomiast wracając, możemy zjechać do Smokowca na sankach, po najdłuższej trasie saneczkowej na Słowacji liczącej 2,6 km.

sanki

Niezapomniane wrażenia dla narciarzy

Ośrodki narciarskie Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro oferują narciarzom doskonałe szusowanie po 24 km nartostrad o różnym stopniu trudności. Dużo zabawy znajdą tam zatem zarówno ci mniej zaawansowani technicznie, jak i naprawdę wymagający. Spośród tych tras 20 km jest wyposażonych w sztuczne naśnieżanie, dzięki czemu można tam szusować przez 5 miesięcy w roku. Nie zawiodą się także zwolennicy narciarstwa, ale tego biegowego. Do ich dyspozycji są 102 km tras biegowych.

Relaks w basenie

Region Wysokie Tatry to jednak nie tylko lodowe rzeźby, trasy narciarskie i niesamowite widoki na szczyty Tatr. Można się tam również udać z rodziną na chwile relaksu chociażby do AquaCity Poprad. Jest to całoroczny kompleks z wodami termalnymi oraz całym zapleczem wellness. Gorąca woda, pełna różnych minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, pochodzi z głębokości 1300 m.

dom

Korzyści z TatryCard

Karta regionalna Tatry Card pozwala na kolekcjonowanie wrażeń z pobytu w Wysokich Tatrach, a jednocześnie pozwala na uzyskanie zniżek u partnerów tego rozwiązania. Można ją nabyć w miejscu zakwaterowania. Na terenie regionu Wysokie Tatry kosztuje ona 3 €. Potem wystarczy, że będziecie ją mieć przy sobie i możecie korzystać z rabatów w punktach oznaczonych stosowną informacją „Tu plati TATRY Card”. Ważne, żeby przed zakupem towaru lub usługi poinformować o jej posiadaniu personel partnera. Listę partnerów oraz więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.regiontatry.sk.

Fot. Marek Hajkovsky/TMR a.s.

2 thoughts on “Zimowy wypoczynek w słowackich Wysokich Tatrach

  1. GrzegorzK

    Styczeń 24, 2017 at 1:03pm

    Sugeruję rozszerzenie artykułu o poradnik, jak najlepiej dojechać na Słowację z różnych regionów Polski.

  2. ranerQ

    Styczeń 24, 2017 at 4:54pm

    Oj tam Słowacja, na Kasprowym też można się nieźle bawić :D Jedynym minusem są koszty, bo za jeden dzień z jedzeniem zapłaciłem 700 zł.

Dodaj komentarz

Your email will not be published. Name and Email fields are required.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>